Bota/Rajoni

Infektohet me koronavirus këshilltari i Trumpit për Siguri Kombëtare, Robert O’Brien

Infektohet me koronavirus këshilltari i Trumpit për Siguri Kombëtare, Robert O’Brien
15:42 | 27 Korrik 2020

Këshilltari për Siguri Kombëtare i presidentit Trump, Robert O’Brien, ka dalë pozitiv në testin për koronavirus, ka bërë të ditur një zyrtar amerikan.

O’Brien, njëri nga ndihmësit më të lartë të kreut të Shtëpisë së Bardhë, u kthye në ShBA nga Evropa, ku bashkë me zëvendësin u takua me zyrtarë nga Britania e Madhe, Franca, Gjermania dhe Itania.

Shtëpia e Bardhë deri më tani ka refuzuar të japë ndonjë koment, shkruan “CNN”, transmeton Gazeta Express.

Ende është e paqartë nëse ndonjë zyrtar tjetër që ka pasur kontakt me të do të detyrohet të futet në karantinë.

Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company

Të tjera