×
 • Lajme
 • Lajme

  Sot iu dolën paratë nga Pako Emergjente këtyre kategorive, qiratë javën tjetër

  FrontOnline
  13 Gusht 2020

  Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka bërë të ditur se cilave kategori sot iu kanë dalë paratë në xhirollogaritë e tyre, nga Pako Fiskale Emeergjente.

  Sipas saj, javën e ardhshme pritët të dalin pagesat e qirasë për biznese.

  Shkrimi i plotë:

  Të nderuar qytetarë,

  Ju informoj se sot kemi ekzekutuar këto pagesa:

  Masa 7 (100 Euro per punëtoret e rrezikuar): Pagesa për 14,838 përfitues individual, në shumë totale prej 1,288,656.00 euro, prej të cilave: 14, 604 nga një pagesë (85.5€), në shume totale 1,248,642.00€ dhe
  234 përfitues nga dy pagesa (2*171.00€), në shumë totale 40,014.00€.

  Në ditët në vazhdim dalin pagesat e qirasë për biznese.

  Faleminderit për durimin!

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Analisti Arjan Curri ka deklaruar se Prokuroria e Kosovës po dyshon se një lidhje jashtëmartesore mund të ketë qenë një ndër shkaqet...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Deputetja nga radhët e partisë Guxo, Jeta Statovci, ka thënë se dhuna në familje, e sidomos ndaj gruas, është dukuri që po...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk ka mundur të marrë pjesë në rivarrimin e Liridona...
  Të tjera
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, opinionistja Anita Haradinaj ka komentuar raportin aktual mes Santianës dhe Bucit. Ajo është zotuar...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Opinionisiti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane ka komentuar për situatën e Bucit dhe Santianës, ku ka përfshirë edhe banorët e...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Pas marrjes së letrës nga i dashuri i Santianës, Bucit i është kërkuar të ndajë mendimin e tij rreth kësaj. Buci ka...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, është transmetuar një video material me protagonistë, dy personazhet më të komentuara këto ditë...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Santiana sonte ka marrë një letër nga i dashuri i saj, ku përpos zhgënjimit, ai shfaqi edhe mbështetjen për të. Ai i...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokati i njohur Besnik Berisha, ka thënë se vrasesi armën me të cilën e ka vrarë Liridonën e kishte fshehur në sanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.