×
Etiketë: emergjente
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sllovakia e ka shpallur gjendjen emergjente pasi shënoi rekord të rasteve ditore të koronavirusit të mërkurën. Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 567 raste të reja të infektimeve, që është shifra më...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Autoritetet nga një qark jug-perëndimor kinez kanë regjistruar një rast të ri të murtajës bubonike gjatë fundjavës, teksa zyrtarët kanë aktivizuar gjendjen emergjente për të parandaluar përhapjen e sëmundjes. Një tre vjeçar nga një fshat...
Lajme28 Shtator 2020
Dega e PDK-së në Prizren, të hënën, ka propozuar miratimin e pakos së parë ekonomike emergjente në Komunën e Prizrenit, në kuadër të buxhetit për vitin 2021 në vlerë prej 5 milionë eurove. Anëtarët e...
Lajme17 Shtator 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj), është shprehur se Shërbimi Korrektues i Kosovës të përfshihet në pakon emergjente, derisa kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për trajtimin që po iu bëhet...
Lajme17 Shtator 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj), është shprehur se Shërbimi Korrektues i Kosovës të përfshihet në pakon emergjente, derisa kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për trajtimin që po iu bëhet...
Ekonomi16 Shtator 2020
Kryetari i Bordit të Klubit të Prodhuesve, Bashkim Osmani së bashku me ekzekutivin e Klubit të Prodhuesve ishin në një takim me kryetaren e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani. Arsyeja e takimit ishte diskutimi mbi...
Lajme07 Shtator 2020
Këshilli Drejtues i Sindikatës së Policisë së Kosovës ka paralajmëruar protestë në rast se nuk përfshihen në pakon emergjente. Këshilli Drejtues ka thënë se në mbledhjen e mbajtur më 4 shtator është shqyrtuar situata e...
Lajme03 Shtator 2020
Pas implementimit të Pakos Emergjente e cila u propozua nga Qeveria e Kosovës për t’iu dalë në ndihmë bizneseve të cilat u përballen me humbje ekonomike, u raportua se kjo pako po keqpërdoret nga shumë...
Ekonomi30 Gusht 2020
Prokuroria e shtetit ende nuk ka bërë të ditur hetimet për keqpërdorimin e mjeteve nga pakoja emergjente fiskale, pavarësisht se policia e krimeve ekonomike ka nisur hetime dhe u janë ofruar dëshmi nga Sindikata e...
Ekonomi18 Gusht 2020
Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit (MEA) është në përfundim të pagesave të Pakos Fiskale Emergjente (PFE) masat, 3 A, 3 B, 7, 8 dhe 14. MEA njofton se brenda kësaj jave pritet përfundimi i pagesave...
Ekonomi18 Gusht 2020
Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) njofton se nga data 17 gusht 2020, në të gjitha Qendrat për Punë Sociale, ka filluar procesi njoftues dhe ankimor lidhur me vendimin për asistencën mujore, sipas masës...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Rajoni Viktoria në Australia i ka regjistruar 16 të vdekur dhe 279 raste të reja të koronavirusit të dielën. Autoritetet morën vendim që gjendja emergjente të zgjatet edhe për një muaj. Njëmbëdhjetë raste të reja...
Ekonomi14 Gusht 2020
Drejtori i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, në një intervistë për Front Online ka folur edhe për vonesën e implementimit të Pakos Emergjente Fiskale. “Sa për rikujtim OEAK dhe asociacionet e tjera të biznesit që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.