×
Etiketë: pako
Lajme29 Shtator 2020
Nxënësit e klasave të para të shkollës fillore “Selami Hallaqi” në Gjilan dhe mësimdhënësit kanë përfituar pako me pajisje mbrojtëse kundër COVID-19. Në ceremoninë e dorëzimit të 200 pakove, të cilat janë donacion i UNICEF...
Lajme25 Shtator 2020
Para disa minutash zyrtarët e EULEX-it kanë nxjerrur dy pako nga zyret e OVL-UÇK. Ndërsa tani ata janë kthyer me dy pako të cilat duken të mbushura, shkruan Front Online. Nuk dihet se çfarë ka...
Lajme08 Shtator 2020
Kryetari i Këshillit për mbrojtjen e të drejtave të veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi, ka thënë se ishte befasuese rrjedhja e ”Dosjeve të Speciales”. Qeriqi thotë se këto dosje nëse vërtetohet se janë nga Gjykata...
Lajme29 Gusht 2020
UNICEF-i dhe USAID-i filluan shpërndarjen e pakove higjienike në 660 shkolla dhe të pajisjeve mbrojtëse personale kundër COVID – 19 për rreth 10,000 nxënës dhe mësimdhënës. Çdo fëmijë mezi pret që të kthehet në shkollë...
Ekonomi14 Gusht 2020
Qytetarët të cilëve nuk iu janë ekzekutuar pagesat sipas Pakos Emergjente do të mund të thërrasin në numrin 0800 44 440. Numër ky që është publikuar nga Administrata Tatimore e Kosovë. “Duke pas parasysh që...
Lajme13 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka bërë të ditur se cilave kategori sot iu kanë dalë paratë në xhirollogaritë e tyre, nga Pako Fiskale Emeergjente. Sipas saj, javën e ardhshme pritët të dalin pagesat e...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Mijëra amerikanëve, nga Nju Jorku në Los Angeles, nga Teksasi në Florida, prej disa javësh po i vinë në shtëpi ose në zyre pako që deklarojnë në ambalazhimin e tyre pajisje nga më të ndryshmet,...
Kronika24 Korrik 2020
Gjykata Themelore në Gjakovë, të premten, i ka shpallur fajtor dy të akuzuarit për grabitje Edmond Limanaxhiu dhe Halit Korenica. Sipas aktgjykimit të shpallur nga kryetari i trupit gjykues, gjykatësi Gëzim Pozhegu, i akuzuari Limanaxhiu...
Lajme21 Korrik 2020
Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, ka propozuar që secila grua që lind në spitalet publike të Kosovës të mbështetet me një pako në shumën prej 50 euro, me produkte të cilat janë esenciale për foshnjat...
Lajme17 Korrik 2020
E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, Vasfije Kransiqi-Goodman, ka shpërndarë pako ushqimore për të mbijetuarat e tjera në Kosovë. Kjo ishte edhe donacioni i parë nga Fondacioni “Vasfije’s Initiative”, njofton Klan Kosova....
Lajme27 Qershor 2020
Komuna e Podujevës ka ndihmuar me pako ushqimore dhe higjenike familjet e vetizoluar për shkak të koronavirusit. Këtë e bëri të ditur ushtruesi i detyrës së kryetarit të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari. “Për të...
Ekonomi14 Qershor 2020
Pakoja emergjente fiskale në vlerë prej rreth 180 milionë euro e cila kishte për qëllim të zbus problemet ekonomike dhe sociale ende nuk ka arritur të shpërndahet te bizneset dhe punëtorët. Kjo pako ishte miratuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.