×
Etiketë: këtyre
Lajme25 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, është deklaruar për aksionin e EULEX-it në zyret e tyre. Ka thënë se nëse shteti nuk merr masa ndaj këtyre siç i quan ai kriminelë, atëherë, do të veprojnë vetë....
Lajme21 Shtator 2020
Janë publikuar dosjet e Prokurorisë së Gjilanit e cila shpalos gjithë organizimin e kontrabandës me mallra, organizimin e skemave priamidale e bizhozit të paligjshëm në rastin Karaçeva. Në këto dosje të Prokurorisë për 33 personat...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme20 Gusht 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka treguar se cilat kanë qenë propozimet që janë dhënë për rihapjen e shkollave, në Bordin Këshilldhënës për luftën kundër COVID-19. “Lidhur me hapjen e shkollave është diskutuar dhe është dhënë sugjerimi...
Lajme13 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka bërë të ditur se cilave kategori sot iu kanë dalë paratë në xhirollogaritë e tyre, nga Pako Fiskale Emeergjente. Sipas saj, javën e ardhshme pritët të dalin pagesat e...
Front TV13 Gusht 2020
Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini ka njoftuar se çerdhet në Gjakovë nuk do të hapen derisa të kryhen testimet për COVID-19 për të gjitha edukatorët dhe personelin e çerdheve, për të shmangur përhapjen e infeksionit...
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....
Lajme13 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot me korrespodencë,  ka marr vendim që edhe komunat Mitrovicë e Jugut, Gjilan, Fushë-Kosovë dhe Shtërpcë të u kufizohet qarkullimi dhe veprimtaria pas orë 21:00 deri në 5:00....
Lajme08 Korrik 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditue se të hënën do të udhëtojë për në Hagë.Kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati ka theksuar se Thaçi do të...
Lajme15 Qershor 2020
Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), ka rekomanduar dje mbylljen e disa sektorëve, pas shfaqjes së rasteve me Coronavirus në to, raporton Front Online. “Duke pasur parasysh se në javën e fundit kemi rritje të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.