×
 • Lajme
 • Lajme

  Selmanaj tregon se nga Franca nuk morën lajme të mira për vizat

  FrontOnline
  07 Korrik 2020

  Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj, ka folur rreth takimit të sotëm në Paris, në mes të kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit francez Emmanuel Macron. Selmanaj në emisionin Pressing në T7, tha se Franca vazhdon të ketë hezitime për liberalizimin e vizave.

  Franca nuk do e bllokojë liberalizimin e Kosovës, por vazhdon të ketë hezitime. Lajmin e dha zëvendëskryeministri Driton Selmanaj.

  “Shteti francez ka ende dilema për shkak të eksperiencës së disa vendeve të Ballkanit. Për fatin e keq ka akoma, dilema hezitime. Nuk ka qasje bllokuese por vazhdon të ketë hezitime”, tha Selmanaj.

  Ndërkohë, takimin në përgjithësi e ka quajtur ‘konstruktiv dhe miqësor’.

  “Ne erdhëm dhe hapëm shumë tema me Macron. Biseduam për sfidat që ka Kosova aktualisht, si lufta kundër Covid-19 si dhe planet për rimëkëmbje ekonomike”, tha ai.

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka dënuar sulmet e së dielës ndaj Policisë së Kosovës, nga një grup terrorist...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti së bashku me ministren Donika Gërvalla-Schëarz dje kanë pritur ambasadorët dhe diplomatët e akredituar në Republikën e...
  Lajme28 Shtator 2023
  Shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila ka thënë sot se sulmi i të dielës në Banjskë të Zveçanit është një...
  Të tjera
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Spanjë, ku një 14 vjeçar ka goditur me thikë 3 mësues dhe...
  Vip28 Shtator 2023
  E ftuar sot në emisionin “Pardon My French” ka qenë Olta Gixhari. Duke qenë se spikati gjatë qëndrimit të saj në “Big...
  Lajme28 Shtator 2023
  Në mungesë të të akuzuarit Shukri Buja, ka dështuar të mbahet seanca e rigjykimit të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në...
  Lajme28 Shtator 2023
  Shënimi i Ditës Kombëtare të Boshnjakëve, aktivitet ky i mbajtur në Qeverinë e Kosovës, ka nisur me një minutë heshtje për policin...
  Vip28 Shtator 2023
  Blogerja e njohur shqiptare, Sarah Berisha u bë më e njohur për publikun pas pjesëmarrjes së saj në edicionin e parë të...
  Lajme28 Shtator 2023
  Partia e serbëve të Kosovës(PSK), ka reaguar pas sulmit terrorist në Banjskës ku ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të fillojë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.