×
Etiketë: morën
Lajme26 Shtator 2020
Hetuesit e Speciales kanë marrë dy shtëpiza, një pajisje për kamerë e fotokopje nga zyrat e OVL-UÇK. Ky kompjuter ka mbetur jofunksional. Një ditë më parë hetuesit e Gjykatës Speciale morën shtëpizën e tij. Atë...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Një ngjarje e rëndë kishte ndodhur në vitin 2014, ku një familje kosovare ishte aksidentuar në Austri, derisa ishin duke ardhur në Kosovë. Si pasojë e aksidentit, dy fëmijët e familjes kishin vdekur. Tani, gjykata...
Lajme14 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës në krye me Avdullah Hotin sot ka mbajtur mbledhjen e 30-të me radhë, në të cilën ka shqyrtuar dhe miratuar pesë projektligje, gjashtë vendime, një koncept dokument si dhe Rishikimin e Kornizës...
Lajme13 Shtator 2020
Një të riut nga Mitrovica i ka kushtuar shtrenjtë një video intime të cilën ia ka dërguar para dy vitesh një vazje me të cilën po komunikonte. Ai dy vite më parë i kishte dërguar...
Lajme09 Shtator 2020
Nasim Haradinaj ka reaguar me të marrë vesh lajmin se hetuesit e Speciales kanë hyrë në redaksinë e Gazetës Infokus dhe i kanë marrë dosjet që një person i paidentifikuar deri më tani i ka...
Lajme08 Shtator 2020
Sekretari i OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se hetuesit e Gjykatës Speciale kanë shkuar në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, të cilët i kanë marrë disa kopje që janë...
Ekonomi04 Shtator 2020
Dosje voluminoze me të dhëna tejet të rëndësishme të klientëve, detaje të marrëveshjeve milionëshe e bashkëpunëtorëve të kompanisë së derivateve HIB Petrol dyshohet se u kanë rënë në dorë një grupi hakerësh. Gazeta Infokus ka...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Me pranim-dorëzimin e funksionit, ministrat e rinj edhe zyrtarisht e filluan mandatin katërvjeçar. Pjesa më e madhe e tyre dje i morën funksionet, ndërsa mbetet sot edhe ish-zëvendëskryeministri për Çështje evropiane, Bujar Osmani dhe ish-ministri...
Lajme21 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e radhës me disa pika të rendit të ditës. Nga zyra e kryeministrit kanë dhënë detaje për vendimet që janë marrë në këtë mbledhje. “Qeveria e Republikës së...
Lajme04 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës, me kërkesë të kryeministrit Avdullah Hoti e ka mbajtur sot një mbledhje elektronike ku janë marrë disa vendime. Pika e parë që mori miratimin e Qeverisë ishte vendimi për ndryshimin dhe plotësimin...
Lajme24 Korrik 2020
Në vend të 120 eurove, sa merrnin përfituesit e skemës së pensioneve nga muaji mars me vendim të Qeverisë Kurti, pensionistët sot në llogaritë e tyre kanë gjetur vetëm nga 90 euro, sikur para pandemisë....
Lajme22 Korrik 2020
Pas urdhrit të transferit nga përmbaruesi Ilir Mullhaxha autorizuar nga “Z-mobile” për tërheqjen e mjeteve nga Telekomi, fati i kësaj kompanie publike është i paqartë, pasi rrezikon të humbasin të gjithë shërbimet telefonike dhe të...
Lajme07 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj, ka folur rreth takimit të sotëm në Paris, në mes të kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit francez Emmanuel Macron. Selmanaj në emisionin Pressing në T7, tha se Franca vazhdon të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.