×
Etiketë: vizat
Lajme26 Shtator 2020
Administrata e presidentit Donald Trump ka propozuar të eliminojë “kohëzgjatjen e statusit” për vizat për studentët ndërkombëtarë, vizitorët e programeve të shkëmbimit dhe ata që punojnë në mediat ndërkombëtare. Zyrtarët shpresojnë të vendosin data fikse...
Lajme18 Shtator 2020
Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj është takuar sot me eurodeputetin, Lukas Mandl. Haradinaj me anë të një postimi në Facebook ka thënë se tema kyçe të diskutimit ishin liberalizimi i vizave për Kosovën...
Lajme16 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj Stublla është nisur për në Hagë për t’u takuar me homologun e saj holandez Stef Blok. Ministrja e Jashtme përmes një postimi në Twitter ka njoftuar se do...
Lajme16 Shtator 2020
Analistja Donika Emini thotë se tetori do të jetë shumë i rëndësishëm për Kosovën në raport me liberalizimin e vizave. Emini në RTV Dukagjini ka thënë se dialogu që nga viti 2014 është përdorur nga...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
SHBA-ja thotë se ka revokuar vizat e më shumë se një mijë studentëve dhe studiuesve kinezë që vlerësohet se janë të rrezikshëm për sigurinë e amerikanëve. Masat pasojnë një deklaratë të presidentit, Donald Trump që...
Lajme10 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është takuar sot në Bruksel me presidentin e Parlamentit Evropian, David Sassoli. Detaje për takimin ka thënë kryeministri përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter. Hoti ka shkruar se kreun...
Lajme10 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ndodhet sot (10 shtator) për të dytën herë gjatë kësaj jave në Bruksel. Ai do të ketë një takim me presidentin e Parlamentit Evropian (PE), David Sassoli dhe do të...
Lajme07 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se në Kosovë nuk do të kishte parti që hedhin gaz lotsjellës, siç tha ai, sot do t’i kishim liberalizuar vizat. “Është e drejtë që duhet të na...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Emisari i SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka kërkuar heqjen e vizave për Kosovën, në prag të takimit të nesërm me palën serbe nën ndërmjetësimin e Bashkimit Europian, shkruan Gazeta Metro. Grenell përmes një...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeshefi ekzekutiv i Fondacionit “Sfidat e Mijëvjeçarit”, Petrit Selimi, ka reaguar pasi emisari amerikan për dialogun Kosovë- Serbi, Richard Grenell i përgënjeshtroi deklaratat e tij në “Twitter”. Selimi ka shkruar në Twitter se në lidhje...
Lajme05 Shtator 2020
Richard Grenell ka thënë që nuk është e vërtetë që do të heqin vizat për Kosovën. Këtë e ka thënë në Tëitter teksa ka shpërnadarë një postim të Petrit Selimit i cili thoshte që mediat...
Lajme22 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, është pritur sot në një takim zyrtar nga Matthias Lüttenberg, shef i Departamentit për Evropën Juglindore në Zyrën e kancelares gjermane, Angela Merkel, si dhe Christiane...
Lajme22 Gusht 2020
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron, kanë bashkëpunim të ngushtë sa i përket një game të gjerë çështjes që ndërlidhen me zhvillimet politike në Evropë e veçanërisht edhe për Ballkanin Perëndimor....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.