Lajme

Prishtina me 184 raste aktive me Coronavirus, sot dalin rezultatet e testimit të 100 qytetarëve

Prishtina me 184 raste aktive me Coronavirus, sot dalin rezultatet e testimit të 100 qytetarëve
17:31 | 17 Qershor 2020

Kryeqyteti është duke u përballur me një valë të shtimit të rasteve me Coronavirus.

Aktualisht Prishtina ka 184 aktive me Coronavirus, teksa sot priten rezultatet edhe për 100 persona të tjerë, raporton Front Online.

Drejtori i Shëndetësisë në komunë, Bujar Gashi, ka konfirmuar për Front Online, se nga IKSHPK-ja, sot janë marr edhe 100 mostra të reja për testim.

“Sot janë marrë rreth 100 mostra në qytetin e Prishtinës. I presim poashtu rezultatet e 100 personave të testuar. Dje dhe sot ka më shumë raste me Coronavirus”, ka bërë të ditur për Front Online, drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë.

Nga Coronavirusi, në Prishtinë janë prekur 15 lagje si dhe dy fshatra.

“Deri më tani në Prishtinë me Coronavirus janë prekur 15 lagje si dhe dy fshatra: Hajvalia dhe Barileva”, ka thënë Gashi./Front Online

 

KEK-u, burim i infeksionit për të prekurit me Coronavirus në Obiliq

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera