×
 • Lajme
 • Lajme

  Prishtina me 184 raste aktive me Coronavirus, sot dalin rezultatet e testimit të 100 qytetarëve

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Kryeqyteti është duke u përballur me një valë të shtimit të rasteve me Coronavirus.

  Aktualisht Prishtina ka 184 aktive me Coronavirus, teksa sot priten rezultatet edhe për 100 persona të tjerë, raporton Front Online.

  Drejtori i Shëndetësisë në komunë, Bujar Gashi, ka konfirmuar për Front Online, se nga IKSHPK-ja, sot janë marr edhe 100 mostra të reja për testim.

  “Sot janë marrë rreth 100 mostra në qytetin e Prishtinës. I presim poashtu rezultatet e 100 personave të testuar. Dje dhe sot ka më shumë raste me Coronavirus”, ka bërë të ditur për Front Online, drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë.

  Nga Coronavirusi, në Prishtinë janë prekur 15 lagje si dhe dy fshatra.

  “Deri më tani në Prishtinë me Coronavirus janë prekur 15 lagje si dhe dy fshatra: Hajvalia dhe Barileva”, ka thënë Gashi./Front Online

   

  KEK-u, burim i infeksionit për të prekurit me Coronavirus në Obiliq

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti në vizitë miqësore udhëheqësit e koalicionit VLEN të partive shqiptare në Maqedoninë Perëndimore, Bekim Qoku, Bilall...
  Lajme18 Maj 2024
  Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka njoftuar...
  Lajme18 Maj 2024
  Drejtori i Inspektoratit në Prishtinë, Florian Dushi, lidhur me inspektimet e sotme në kryeqytet ka thënë se aksioni është duke u zhvilluar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...
  Lajme18 Maj 2024
  Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka thënë se Serbia po vazhdon politikën e saj destruktive pa u ndëshkuar, ndërsa Kosova...
  Sport18 Maj 2024
  Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Manchester Unitedit Robin van Persie ka marrë pozitën e trajnerit të skuadrës holandeze SC Heerenveen, duke nënshkruar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në Objektin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati sot morën pjesë në konferencën për shënimin e fillimit...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka dhënë një njoftim zyrtar për megaoperacionin që goditi grupet kriminale në disa...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica komentoi deklaratën e presidentës Osmani se anëtarësimi i Kosovës në KIE mbetet vetëm çështje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.