×
 • Lajme
 • Lajme

  Në Gjakovë gjashtë raste të reja me COVID-19, njëri prej tyre burim i ri infeksioni

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Në Gjakovë janë kthyer rastet e infektimeve me coronavirus.

  Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Ferdinand Kolaj thotë se Gjakova prej dy muajsh nuk kishte regjistruar raste me coronavirus.

  “Para dy ditësh u paraqit një rast në fshatin Rugovë. Pesë raste duket se janë raste kontakti nga rasti në Rugovë ndërsa një rast mendohet se është burim i ri”, tha ai, përcjell Telegrafi.

  Kolaj thotë se më parë në Gjakovë 15 raste janë shëruar nga coronavirusi ndërsa një tjetër ka humbur jetën.

  Drejtori i Shëndetësisë thotë se ditëve në vijim do të gjurmohen kontaktet e këtyre rasteve në mënyrë që sa më parë të izolohen rastet dhe të mbyllet qarku i infektimeve.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Koordinatori për Financa në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Arben Mustafa ka thënë se nga Pakoja për Ringjallje...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Infrastrukturës Libur Aliu sot ishe i ftuar të raportojë në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike. Por, i njëjti nuk...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, është hedhur për të dytën herë apelimi i Isni Kilajt kundër mbajtjes së...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, me ftesë të autoriteteve franceze, ka marrë pjesë në edicionin e 60-të të...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Trupi i një 65-vjeçari, që u raportua se rrëshqiti në lumin Buna teksa peshkonte para dy muajve, është gjetur i pajetë. Në...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbeg deklaroi se aleanca ushtarake ka ofruar mbështetje të paprecedentë për Kievin, nuk ka asnjë plan...
  Vip27 Shkurt 2024
  Mikela Pupa e ftuar në rubrikën e E Diell, “Mos i bjer me top” ka folur për të dashurin e saj aktual....
  Lajme27 Shkurt 2024
  Oficerët doganorë kanë parandaluar tentim-kontrabandimin e pajisjeve elektronike në Vermicë. Sipas një komunikate për media, pas ndalimit të një autobusi, personi përgjegjës...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim Drejtorin Ekzekutiv të Institutit të Krimeve të Kryera gjatë Luftës në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.