×
Etiketë: burim
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Gjermania ka identifikuar Kosovën si një ndër vendet që po përhapin infeksionin e koronavirusit. Numri i rasteve të reja ka arritur nivelet e muajit prill dhe përpjekjet për vaksina pritet të japin fryt vetëm vitin...
Lajme22 Korrik 2020
Para pak ditësh ka filluar puna për ndërtimin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë në afërsi të objektit të Postës dhe Telekomit të Kosovës. Në faqen zyrtare të Bashkësisë Islame të Kosovës në kohën kur...
Lajme17 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka folur për situatën aktuale me Covid-19 në vend. Thotë se po bëjnë gjithçka që kanë në dorë në mënyrë që të menaxhojnë situatën në mënyrën më të mirë. Thotë se kanë...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Një shqiptar nga Kosova është shndërruar në burim infeksioni me COVID-19 në rrethinën e Predazzo-s në Itali, pasi që i njëjti nuk ka respektuar rregullën e vetëizolimit dhe karantinimit kur ishte kthyer nga Kosova për...
Lajme02 Korrik 2020
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas vdekjes së babait të heroit Afrim Zhitia, Osman Zhitia, ka shkruar se ai ishte atdhetar i madh dhe burim frymëzimi në rrugëtimin tonë për lirinë dhe pavarësinë...
Lajme17 Qershor 2020
Qyteti i Obiliqit, aktualisht ka 26 raste aktive me Coronavirus. Së fundmi rastet pozitive me këtë virus, janë duke shënuar rritje në këtë qytet, teksa sot në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK),...
Lajme16 Qershor 2020
Në Gjakovë janë kthyer rastet e infektimeve me coronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Ferdinand Kolaj thotë se Gjakova prej dy muajsh nuk kishte regjistruar raste me coronavirus. “Para dy ditësh u paraqit një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.