Lajme

Ministrja Haradinaj-Stublla bisedon me homologun nga Malajzia, e falënderon për mbështetjen ndaj Kosovës

Ministrja Haradinaj-Stublla bisedon me homologun nga Malajzia, e falënderon për mbështetjen ndaj Kosovës
12:30 | 06 Korrik 2020

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, të hënën zhvilloi një bisedë virtuale me homologun nga Malajzia, ministrin Hishammuddin Tun Hussein.

Haradinaj-Stublla shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen që Malajzia i ka dhënë Kosovës, që nga njohja e pavarësisë e deri më tash.

“U dakorduam me z.Hussein për thellimin e mëtutjeshëm të bashkëpunimit bilateral në mes të vendeve tona, sidomos në aspektin politik dhe ekonomik, si dhe në menaxhimin e gjendjes së vështirësuar nga pandemia COVID-19”, tha ministrja e Punëve të Jashtme.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera