×
Etiketë: falënderon
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë, Jorn Rohde të cilit i ka uruar mirëseardhje në Kosovë dhe njëkohësisht i ka ofruar bashkëpunim të ngushtë. Përmes...
Lajme20 Shtator 2020
Këshilltari i Presidentit Trump për Siguri Kombëtare, Robert O’Brien përmes një letre drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, e ka falënderuar për mbështetjen që kishte shprehur përmes një letre drejtuar O’Brien për takimin e 4...
Lajme05 Shtator 2020
Ish-kryeministri Albin Kurti e ka falënderuar njërin prej shteteve të fuqishme në botë, Izraelin që e ka njohur Republikën e Kosovës. Por, ka pasur vërejtje pse kjo njohje është përfshirë në marrëdhëniet mes Kosovës dhe...
Lajme04 Shtator 2020
Policia e Kosovës sot mbush 21 vjet nga themelimi. Për angazhimin e tyre, policinë e ka falënderuar presidenti Thaçi. Ai sot ka publikuar një fotografi të pjesëtarëve të Policisë së shtetit, teksa falënderon afër 10...
Lajme25 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj e ka quajtur si të çmuar dhurimin e 50 respiratorëve nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës  dhe Agjencia e Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID). Zemaj, me...
Lajme18 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, përpara se të niset në Washington për takime me zyrtarë të Shtetit, të martën është takuar në New York me...
Lajme13 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi sot ka pritur në takim Ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar. Sipas komunikatës ministrore, gjatë këtij takimi, ministri Selimi ka falënderuar Ambasadorin Sakar për mbështetjen që ka ofruar shteti...
Lajme01 Gusht 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka njoftuar se është shëruar nga COVID-19. Ai ka falenderuar të gjjthë ata që janë lutur për shëndetin e tij, derisa ka thënë edhe disa fjalë për...
Lajme30 Korrik 2020
Ministrja e Kulturës, Sportit, Rinisë, Vlora Dumoshi ka zhvilluar sot një takim përshëndetës me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova.Dumoshi ka falënderuar Apostolovan për mbështetjen e BE’së...
Lajme25 Korrik 2020
Ish-ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka arritur në Berlin ku edhe është futur në vetizolim. Ai tashmë ka hapur një profil të ri në Twitter – pasi atë të ambasadorit gjerman në Kosovë...
Lajme24 Korrik 2020
Sot, në hapësirën e Muzeut të Kosovës, kryetari i LVV-së, Albin Kurti, bashkë me deputeten dhe anëtaren e kryesisë, Fitore Pacolli, u takuan me Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, dhe me...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka pritur të premten në një takim përshëndetës ambasadoren e Izraelit në Serbi, Alona Fisher-Kamm. Ndër të tjera kryeministrja serbe ka falënderuar ambasadoren Fisher-Kamm për mosnjohjen e Kosovës. “Kryeministrja ka...
Lajme19 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se rezultatet pozitive ditëve të fundit, rreth zvogëlimit të rasteve me CIVID-19, janë si pasojë e kujdesit që e kanë treguar qytetarët, duke bartuar maska mbrojtëse, ruajtur distancën...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.