Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Dumoshi falënderon Nataliya Apostolova për mbështetjen që BE i ka dhënë MKRS-së

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ministrja e Kulturës, Sportit, Rinisë, Vlora Dumoshi ka zhvilluar sot një takim përshëndetës me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova.Dumoshi ka falënderuar Apostolovan për mbështetjen e BE’së ndaj MKRS-së, ndërsa i ka uruar asaj suksese në të ardhmen.

  Ja postimi i plotë i Dumoshit në rrjetin social, Facebook:

  “Në një takim përshëndetës, me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, e falënderova për bashkëpunimin gjatë mandatit të saj dhe mbështetjen e BE-së që i ka dhënë MKRS-së dhe institucioneve të saj.
  E vlerësoj shumë rolin dhe angazhimin e znj. Apostolova në Kosovë dhe i uroj suksese në detyrat e saj, në të ardhmen”, ka shkruar Dumoshi.

  Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Policia ka bërë të ditur se kanë arrestuar një burrë në Gjilan dhe i njëjti ishte në kërkim. Sipas njoftimit të policisë...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëdhënësja e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”, Arjeta Mjeku, ka thënë se numri i personave që e keqpërdorin ujin e pijes është...
  Lajme24 Mars 2023
  Oda Ekonomike Amerikane ka mirëpritur marrëveshjen e arritur të shtunën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve. Përmes deklaratës për media,...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill, ka folur rreth bombardimeve të NATO-s që u zhvilluan 24 vjet...
  Kronika24 Mars 2023
  Një person është arrestuar, i cili pas një mosmarrëveshje ka sulmuar një person tjetër duke i shkaktuar lëndime trupore. Policia bën të...
  Lajme24 Mars 2023
  Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, mori pjesë në Iftarin, darkën e Ramazanit, të organizuar nga stafi i Ambasadës Amerikane. Ai...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.