×
Etiketë: homologun
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka takuar homologun e tij gjerman, Michael Roth. Cakaj ka njoftuar se të dy kanë shprehur fuqishëm nevojën që Kosovën t’i liberalizohen vizat. “Shqipëria ka bërë...
Lajme16 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj Stublla është nisur për në Hagë për t’u takuar me homologun e saj holandez Stef Blok. Ministrja e Jashtme përmes një postimi në Twitter ka njoftuar se do...
Lajme12 Shtator 2020
Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla ka pasur sot një bisedë telefonike me homologun e saj turk, Mevlüt Çavuşoğlu. Për këtë, kryediplomatja kosovare ka njoftuar me anë të një postimi në Facebook, teksa ka...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj pritet të takohet në Shkup me homologun Venko Filipçe për të shqyrtuar hapjen e kufijve pa kushte. “Do ta takoj homologun tim, sigurisht aktualiteti është pandemia dhe menaxhimi...
Lajme27 Gusht 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me homologun e saj islandez, Gudlaugur Thor Thordarson, gjatë të secilës ajo ka shprehur mirënjohjen për mbështetjen e Islandës ndaj Kosovës, duke theksuar...
Lajme30 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj- Stublla ka zhvilluar një telefonatë me Ministrin për Evropë dhe Punë të Jashtme të Francës, Jean-Yves Le Drian. Haradinaj- Stublla ka thënë se e ka falenderuar Ministrin Le...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Atmosfera në samitin e Bashkimit Evropian mbrëmjen e kaluar raportohet të ketë qenë mjaft e zymtë për shkak të mosmarrëveshjeve në lidhje me pakon ndihmëse për rimëkëmbje ekonomike. Kështu të paktën deklaroi kryeministri holandez, Mark...
Lajme06 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, të hënën zhvilloi një bisedë virtuale me homologun nga Malajzia, ministrin Hishammuddin Tun Hussein. Haradinaj-Stublla shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.