×
Etiketë: mbështetjen
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Analisti i njohur amerikan për Ballkanin, Janusz Bugajski, ka deklaruar për gazetën e Malit të Zi, "Pobjeda", se prapa zhvillimeve politike diloserbe në këtë vend qëndron Aleksandër Vuçiq dhe Moska. Sipas tij, tre synimet kryesore...
Lajme23 Shtator 2020
Në kuadër të sesionit të 75-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, sot mbajti një videokonferencë me Ministrin e Jashtëm...
Lajme20 Shtator 2020
Këshilltari i Presidentit Trump për Siguri Kombëtare, Robert O’Brien përmes një letre drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, e ka falënderuar për mbështetjen që kishte shprehur përmes një letre drejtuar O’Brien për takimin e 4...
Ekonomi12 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri, po qëndron për vizitë zyrtare në Vjenë, ku është takuar me Linda Van Gelder, drejtoreshë e Bankës Botërore për Ballkanin Perëndimor, në të cilin takim është...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Drejtori i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Naim Arifi, ka mbajtur një takim online me ministrin e Bujqësisë, Besian Mustafa, kryetarët e komunave dhe drejtorët e DBPZHR-së. Gjatë këtij takimi u diskutua për sfidat dhe...
Lajme10 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri, Besnik Tahiri ka thënë se në Bruksel morën përprahje për procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën, shkruan Front Online. Përmes një postimi në Facebook, Tahiri thotë se në të gjitha takimet në Parlamentin...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, falënderoi Komisionerin për Politikën e Fqinjësisë dhe Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi, me të cilin u takua këtë mëngjes në Bruksel. Ata folën për mbështetjen që Bashkimi Evropian ofron përmes...
Ekonomi05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka zhvilluar një bisedë me shefin e misionit që mbulon Kosovën në FMN, Gabriel Di Bella. Me anë të një postimi në Facebook, Hoti ka bërë të ditur që ministrja...
Lajme04 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i bën thirrje kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti që të mos e nënshkruajë marrëveshjen me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë, në të cilën përmendet Liqeni i...
Lajme22 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se Vuçiq nuk ka pse të paraqitet si lajmëtar ekskluziv, përkitazi me atë se ekziston një mundësi, që edhe Presidenti Trump, të ndaj sado pak kohë për prezencë...
Lajme13 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi sot ka pritur në takim Ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar. Sipas komunikatës ministrore, gjatë këtij takimi, ministri Selimi ka falënderuar Ambasadorin Sakar për mbështetjen që ka ofruar shteti...
Lajme12 Gusht 2020
E shqetësuar lidhur me gjendjen e të bërit biznes në vend dhe vështirësive që po hasin sektori privat gjatë operimit si pasojë e pandemisë, e shqetësuar për reagimin shumë të ngathët të Qeverisë dhe Kuvendit...
Lajme11 Gusht 2020
Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi gjatë ditës së sotme ka vizituar komunën e Malishevës. Ajo fillimisht është pritur në takim nga kryetari i kësaj komune, Ragip Begaj ku biseduan për projektet të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.