Bota/Rajoni

Vuçiq: Takim i mirë me komisionerin për zgjerim – faleminderit për mbështetjen

Vuçiq: Takim i mirë me komisionerin për zgjerim – faleminderit për mbështetjen
09:40 | 07 Shtator 2020

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, falënderoi Komisionerin për Politikën e Fqinjësisë dhe Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi, me të cilin u takua këtë mëngjes në Bruksel.

Ata folën për mbështetjen që Bashkimi Evropian ofron përmes kontributeve ekonomike, politike dhe vlerësuese në përparimin e Serbisë.

“Faleminderit të veçantë komisionerit për faktin që nuk është e vështirë për të që të dëgjojë dhe dëgjojë përfaqësuesit e Serbisë, pa marrë parasysh sa e çuditshme mund të tingëllojë për dikë. Bisedë shumë e mirë,” shkroi Vuçiq në profilin e tij zyrtar në Instagram pas takimit me Varhelyi.

Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita

Të tjera