×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Më shumë se 30 persona kanë ndërruar jetë nga zjarret në SHBA, disa të tjerë raportohen të zhdukur në Oregon

  FrontOnline
  13 Shtator 2020

  Më shumë se 30 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e zjarreve në shtetet e Bregut Perëndimor të SHBA-së, thonë zyrtarët.

  Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, disa të tjerë u raportuan të zhdukur vetëm në Oregon, ndërsa një zyrtar i urgjencës deklaroi se vendi duhet të jetë në gjendje gatishmërie në mos të ndonjë “incidenti masiv fataliteti”

  Zjarret po zhvillohen në Oregon, Kaliforni si dhe në Washington për tre javë, duke shkaktuar dëme tek mijëra shtëpi.

  Bëhet e ditur se dhjetëra mijëra njerëz u detyruan të largohen nga shtëpitë e tyre.

  Kandidati i demokratëve për President, Joe Biden, paralajmëroi të shtunën se ngrohja globale paraqet një kërcënim të pashmangshëm ekzistencial për mënyrën e jetesës tonë, si dhe potencoi që presidenti amerikan, Donald Trump, po e mohon këtë realitet.

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Këshilltarja politike e Kryeministrit Albin Kurti për Luginën e Preshevës, Ardita Sinani, ka publikuar pamje të rralla kur ishte votuar në Preshevë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Njëmbëdhjetë persona janë shtruar në spital dhe rreth 130 janë evakuuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një ndërtesë banimi në...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Ndarja e fondeve për Ukrainën është thelbësore. Kështu deklaroi kreu i Pentagonit, Lloyd Austin, duke nënvizuar se nëse Ukraina humbet luftën, vendet...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli po thotë se në dialog duhet të shkohet vetëm në nivel politik, dhe jo të...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot në ora 13:30 Këshilli Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë mbledhjen e radhës. Gjatë kësaj mbledhjeje do të shqyrtohet rekomandimi për...
  Sport01 Mars 2024
  Barcelona pritet të jetë e zënë në afatin kalimtar të verës, por Rafael Leao nuk do të kalojë në Kataluni. Financat e...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendi të Kosovës. Rendi i ditës I. Miratimi i procesverbalit të mbledhjes së mëparshme...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Njëmbëdhjetë persona janë shtruar në spital dhe rreth 130 janë evakuuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një ndërtesë banimi në...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot duke filluar nga ora 09:00 do të mbahet seanca ndaj Ministrit të Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla. Ai akuzohet për hedhje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.