×
Etiketë: tjerë
Lajme23 Shtator 2020
Katër mësimdhënës të shkollës “Mihal Grameno” në Fushë Kosovë, kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Komunës së Fushë Kosovës, Ali Topalli, i cili tha se deri më sot janë...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Autoriteti Emërues, ambasadori Lars-Gunnar Wigemark, pas marrjes së rekomandimeve nga paneli përzgjedhës i pavarur, emëroi gjashtë gjykatës të tjerë në Regjistrin e Gjykatësve Ndërkombëtarë në pajtim me nenin 28(4) të Ligjit për Dhomat e Specializuara...
Kronika22 Shtator 2020
Pas rigjykimit, Gjykata Themelore në Prishtinë, të martën, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj dy zyrtarëve doganor të akuzuar për marrje ryshfeti, Alban Krasniqi e Besnik Polloshka, si dhe dy të akuzuarve për dhënie ryshfeti, Liridon...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Shqipëria ka shënuar përsëri mbi 100 raste të reja me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë infektuar 150 persona të tjerë me COVID-19. Ndërkohë po gjatë 24 orëve të fundit sipas...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Emisari Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nesër do të vijë në Kosovë bashkë me 13 zyrtarë tjerë amerikanë. Burime të Express kanë treguar se vizita e tij realizohet për verifikuar se...
Vip19 Shtator 2020
Këngëtarja Fjolla Morina, është arrestuar ditën e sotme teksa tentonte të hynte në Shqipëri përmes pikës kufitare të Morinës me armë zjarri. Sipas njoftimit të policisë, vepra penale që i ka kaluar Prokurororisë së Kukësit...
Lajme19 Shtator 2020
Njësia Speciale e Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një aksion për shkatërrimin e kazinove në Karaçevë. Në mesin e të arrestuarve që dyshohet se u përfshin në këto veprimtari ilegale ishin edhe 12 pjesëtarë të Policisë së...
Lajme16 Shtator 2020
Deputetja e AAK’së, Teuta Haxhiu, e ftuar në emisionin Frontal në T7, ka thënë se ka pasur deputetë të Kuvendit të Kosovës të cilët e kanë fshehur se kanë qenë të infektuar me COVID-19 Haxhiu...
Kronika16 Shtator 2020
Një grua ka përfunduar prapa grilave pasi që ka ushtruar dhunë fizike ndaj fëmijëve të saj, e më pas edhe ndaj anëtarëve të tjerë të familjes. Siç njofton policia viktimat kanë marrë trajtim mjekësor, ndërsa...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Më shumë se 30 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e zjarreve në shtetet e Bregut Perëndimor të SHBA-së, thonë zyrtarët. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, disa të tjerë u raportuan të zhdukur vetëm...
Lajme11 Shtator 2020
Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur mes fshatrave Piranë – Krushë e Vogël, si pasojë një person ka vdekur. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:40, minuta në mes të një traktori, një veture dhe...
Kronika10 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan ka ngritur aktakuzë ndaj 6 personave për veprën penale të fajdesë. Në mesin e të akuzuarve është edhe këshilltari komunal i Gjilanit, Ibish Ibishi dhe një mjek nga Spitali Regjional i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.