Bota/Rajoni

Maqedonia e Veriut publikon numrin e viktimave dhe rasteve të reja nga COVID-19 brenda një dite

Maqedonia e Veriut publikon numrin e viktimave dhe rasteve të reja nga COVID-19 brenda një dite
16:37 | 21 Qershor 2020

Pesë pacientë kanë vdekur nga Covid-19 dhe 101 raste të reja janë konfirmuar sot në Maqedoninë e Veriut.

Po ashtu janë shëruar edhe 22 pacientë nga koronavirusi.

“Instituti për shëndet Publik ka regjistruar 22 pacientë të shëruar. 11 nga Shkupi, 10 nga Tetova dhe 1 nga Velesi. Numri total i rasteve aktive me COVID-19 për momentin në Maqedoni është 2942 të infektuar. Që nga fillimi i epidemisë 5106 persona janë prekur nga virusi, prej të cilëve 1926 janë shëruar ndërsa 238 kanë vdekur”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera