×
Etiketë: publikon
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Sipas një hulumtimi të gazetës së famshme amerikane, “The New York Times”, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka paguar vetëm 750 dollarë taksa federale në vitin kur është zgjedhur në pozitën më...
Vip26 Shtator 2020
Kylie Jennerit i bëri shumë përshtypje kur motra e saj e madhe Kim Kardashian publikoi një fotografi të vjetër të saj dhe motrave të saj nga e kaluara. “Fshije menjëherë”, e udhëzoi Kylie, 23 vjeçare,...
Lajme24 Shtator 2020
Gjykata Speciale e Hagës ka lëshuar një komunikatë adresuar mediave ku ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e Sali Mustafës, ish-shef i inteligjencës së FSK’së dhe ish-epror i UÇK’së, në Zonën e Llapit. Sipas komunikatës,...
Lajme24 Shtator 2020
Pas arrestimit nga Zyra e Prokurorit të Specializuar më 24 shtator 2020, Salih Mustafa u transferua në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë më 24 shtator 2020. Gjykatësi i procedurës...
Vip24 Shtator 2020
Këngëtarja Nora Istrefi po kalon një periudhë të vështirë. Përmes rrjeteve sociale, ajo ka bërë me dije se nëna e saj është sëmurë dhe se ka përfunduar e shtruar në spital. Ndër të tjera, në...
Lajme23 Shtator 2020
Instituti EPIK ka publikuar një studim ku ka paraqitur katër faktorë, sipas së cilës, po pengon liberalizimin e vizave për Kosovën. “Në kuadër të studimit të fundit kemi identifikuar katër faktorë të cilët janë duke...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Forcat ajrore të Kinës kanë shpërndarë së fundmi një video propagande ku shihen bombarduesit e saj bërthamore gjatë simulimit të një sulmi në atë që duket si baza ajrore amerikane në ishullin Guam në oqeanin...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
21 shtatori i vitit të kaluar pati shqetësuar gjithë Shqipërinë. U dëgjuan 25 lëkundje të tokës, të njëpasnjëshme. Si pasojë e këtij tërmeti u ndryshuan jetët e shumë familjeve. Shumë njerëz humbën jetën, të tjerë...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme19 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka publikuar në Facebook fragmente nga nënshkrimi i marrëveshjeve në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja u quajt historike nga Shtëpia e Bardhë dhe vetë Hoti. Pavrësisht kësaj ajo nuk u mirëprit nga të...
Vip19 Shtator 2020
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, u lind e u rrit në Londër të Mbretërisë së Bashkuar. Për rreth katër vite ajo jetoi në Kosovë, ku familja e saj mori vendimin për t’u kthyer...
Lajme19 Shtator 2020
Njësia Speciale e Policisë së Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një operacion të madh në Karaçevë të Kamenicës. Përveç arrestimeve që janë bërë, atje ka filluar edhe rrënimi i kazinove. Për këtë aksion të Policisë, ka...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetja Mimoza Kusari ka publikuar sot disa fotografi të Komunës së Gjakovës, ku thotë se nga komuna janë prerë drunjtë 50 vjecar për të ndërtuar rrugë për makina. “Kështu u zgjua sot Gjakova. Drunjët 40...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.