×
Etiketë: Maqedonia
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Sëmundje Infektive në Maqedoninë e Veriut është rekomanduar heqja e PCR testeve negative për shtetasit nga vendet e rajonit, pra edhe për ata të Kosovës. Alsat nga burime...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot mund të marrë vendim për heqjen e testit PCR për qytetarët e Kosovës. Sipas burimeve të Alsat brenda Komisionit për Sëmundje Infektive, në mbledhjen e parë të javës Qeverisë...
Lajme25 Shtator 2020
Javën e ardhshme përfundimisht do të bëhet hapja e kufijve pa kushte ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Indeksonline mëson se të mërkurën, eventualisht të enjten, dy shtetasit e dy vendeve s’do të kenë nevojë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Ministri në detyrë për Punë të Jashtme dhe Çështje të Evropës i Shqipërisë, Gent Cakaj ka zhvilluar takim me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. “Folëm hollësisht për mbajtjen e mbledhjes së përbashkët ndër-qeveritare...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Sipas raportit të fundit të Agjencisë Evropiane të Mjedisit (EEA), ndotja e ajrit mbetet rreziku më i madh ekologjik ndaj shëndetit. Shqipëria dhe Bosnja dhe Hercegovina kanë rezultatet më të këqija sa i përket vdekjeve...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Republika e Maqedonisë së Veriut sot shënon 29-vjetorin e pavarësisë së saj nga ish-Federata jugosllave, përmes një referendumi popullor, i cili e shpalli atë shtet të pavarur dhe sovran.Ky referendum atëkohë u bojkotua nga shqiptarët...
Lajme01 Shtator 2020
Ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj, ka uruar homologun e tij nga Maqeonia e Veriut,Venko Filipçe, për rizgjedhjen në krye të Ministrisë së Shëndetësisë. “Ju lusim të pranoni urimet e mia më të përzemërta me rastin...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Partia opozitare, OBRM-PDUKM ka reaguar në lidhje me votimin e qeverisë së re, duke e quajtur si parti e krimit dhe korrupsionit, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Mijëra njerëz janë duke u përballur me varfëri kurse qeveria...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Partnerët e koalicionit LSDM dhe BDI kanë një shumicë të vogël parlamentare dhe mosbesimi ndaj tyre është shumë i madh, gjë që mund të ndikojë në stabilitetin e qeverisë. Një ndjenjë entuziazmi dhe shprese mbizotëroi...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Kosovarët që kalojnë vetëm transit në Maqedoni, mund të iu duhet testi negativ PCR, jo më i vjetër se 72 orë. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, njoftoi se Komisioni për Sëmundje Infektive, këtë mëngjes mori...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.