Bota/Rajoni

OBRM-PDUKM: Maqedonia ka qeveri krimi dhe korrupsioni që do të zgjas deri në agoni

OBRM-PDUKM: Maqedonia ka qeveri krimi dhe korrupsioni që do të zgjas deri në agoni
11:11 | 31 Gusht 2020

Partia opozitare, OBRM-PDUKM ka reaguar në lidhje me votimin e qeverisë së re, duke e quajtur si parti e krimit dhe korrupsionit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Mijëra njerëz janë duke u përballur me varfëri kurse qeveria ka filluar tashmë t’i harxhojë paratë e tyre për tendera. Kompani të afërta me Zaevin kanë tërhequr 20 milionë euro nga EuroStandard banka dhe kanë krijuar problem për të që ajo të shkojë në shkatërrim dhe qytetarët të ngelin pa para nëpër sportele në kohë pandemie” thonë nga OBRM-PDUKM-ja.

Përndryshe, OBRM-PDUKM-ja dje në Kuvend ka kritikuar qeverinë e re dhe të vjetrën për mosfunksionim të shtetit dhe organeve shtetërore.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera