×
Etiketë: numrin
Lajme30 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së OVL–UÇK’së, Faton Klinaku, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka njoftuar se po merr se po provokohet dhe shqetësohet nga persona të panjohur, të cilët po i çojnë...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Italia ka raportuar 1392 raste me koronavirus përbrenda 24-orëshit të fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë së vendit. Vendi, si pasojë e koronavirusit, ka pasur edhe 14 vdekje të reja në raportin 24-orësh...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Italianët vendosën të ulin numrin e deputetëve në parlament, nga 954 në 600 deputet, sipas rezultateve paraprake të referendumit të mbajtur të dielën (20 shtator). Me 70 për qind të kutive të numëruara, 69 për...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Italianët kanë mbajtur referendumin për të kundërshtuar propozimin për të ulur numrin e deputetëve. Italianët janë pyetur nëse duan të ulin numrin e deputetëve nga 630 në 400 në Dhomën e Ulët të Parlamentit dhe...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Austria ka vendosur që ta kufizojë në dhjetë numrin më të madh të personave që mund të mblidhen në një hapësirë të mbyllur. Lajmin e bëri të ditur kancelari austriak, Sebastian Kurz. Vendimi për këtë...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Numri i të infektuar në mbarë botën me Covid-19 ka kaluar 29 milionë. Sipas të dhënave të publikuara nga worldometer.info janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës që po prijnë me numrin e rasteve të reja...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Shqipëria zë vendin e parë sa i përket numrit të vdekjeve të lidhura me ndotjen dhe se autoritetet nuk po bëjnë asgjë për të adresuar problemin, sipas vlerësimeve të lëshuara këtë javë nga Agjencia Evropiane e...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe presidenti i saj Donald Trump, po të ulin numrit të trupave në Irak, raportuan mediet amerikane duke cituar disa burime të administratës, sipas të cilave njoftimi pritet në orët...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe presidenti i saj Donald Trump, po të ulin numrit të trupave në Irak, raportuan mediet amerikane duke cituar disa burime të administratës, sipas të cilave njoftimi pritet në orët...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Mbretëria e Bashkuar ka shënuar dy mijë e 988 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Ky është numri më i lartë i shënuar Brenda një dite që nga muaji maj. Në...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Shqipëria renditet e treta në Evropë për nivelin më të lartë të viktimave nga vrasjet në raport me popullsinë, pas Letonisë dhe Lituanisë. Sipas të dhënave të Eurostat dhe INSTAT, që i referohen vitit 2017,...
Lajme01 Shtator 2020
Pandemia COVID-19 e cila ka prekur mbarë botën, këtë vit ua prishi planet edhe shumë çifteve të cilët kishin vendosur të kurorëzojnë dashurinë e tyre. Shumë prej tyre u martuan pa dasmë, e disa të...
Lajme30 Gusht 2020
Artikulli i “Bloomberg” që e renditi Kosovën të parën në listën e shteteve me më së shumti vdekje nga Pandemia Covid-19 është një padrejtësi dhe aspak e saktë për ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj. “Kemi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.