Bota/Rajoni

Largimi i të rinjve nga Shqipëria, Basha: Shqiptarët duan një qeveri që ofron mundësi

Largimi i të rinjve nga Shqipëria, Basha: Shqiptarët duan një qeveri që ofron mundësi
10:59 | 24 Gusht 2020

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha më anë të një postimi në rrjetet sociale ka hedhur akuza të reja ndaj kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij.

Basha duke shpërndarë një raport të Gallup, thotë se Shqipëria është ndër vendet me largimin më të madh të të rinjve në rajon.

Më tej Basha akuzon Ramën se u ka marrë të rinjve më shumë lekë se çdo qeveri tjetër, si dhe në vend të tyre ka promovuar ata me rekorde kriminale.

Sipas kryedemokratiti, PD ka një plan që mbështet iniciativat dhe punësimin e të rinjve si dhe premton për një qeveri që ofron mundësi dhe u del krah shqiptarëve.

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021

Të tjera