×
Etiketë: mundësi
Lajme30 Shtator 2020
Sami Lushtaku, kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj dhe ish komandant i UÇK-së, ka thënë sonte se ai dhe shokët e tij të luftës janë të gatshëm të shkojnë vullnetarisht në Gjykatën Speciale dhe...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani është takuar sot me Klubin e Prodhuesve të Kosovës, me të cilët u diskutua nevoja për mbështetjen e prodhimeve vendore nëpërmjet një rezolute të Kuvendit. Gjithashtu u diskutua edhe nevoja...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se sheh mundësi që Kosova të marr njohjen e pesë vendeve të BE-së dhe liberalizimin e vizave. Këtë Limaj e thotë se tani Kosova është serioze në...
Lajme14 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri ka deklaruar se ish-kryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti nuk ka ditur të menaxhojë suksesin e arritur në zgjedhjet e tetorit. Ai në emisionin Prime...
Lajme14 Shtator 2020
Haziri ka komentuar paralajmërimin e Osmanit për nismë të re politike, duke thënë se nuk pret që kryetarja e Kuvendit të ndërrojë ideologjinë dhe se ajo është “pjekur politikisht”. Lutfi Haziri tregon a do t’i...
Lajme10 Shtator 2020
Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes përmes një postimi në facebook foli për rregullat për fillimin e vitit të ri shkollor.Haxhiu foli pikërisht për rregullën që prindërit duhet t’u sigurojnë maskën fëmijëve të tyre. Ajo tha...
Lajme08 Shtator 2020
Pjesë e dakordimit të arritur më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike ndërmjet Kosovës e Serbisë ishte edhe përfshirja në projektin për lëvizjen e lirë që është bërë i njohur...
Lajme08 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka njoftuar se afati i dytë i testit të maturës do të mbahet më 10 tetor Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për medias nga MASh’i. “Këshilli Shtetëror...
Lajme06 Shtator 2020
Gjatë javës së ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe më i ngrohtë. Vendi ynë mbetet nën dominim të fushave të presionit të lartë, që kushtëzojnë mot me kthjellime dhe diell,...
Lajme03 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve të Ballkanit, Bodo Weber,  thotë se nga takimi që zhvillohet sot në Washington, pret jo më shumë se vetëm marrëveshje ekonomike. Madje, këtë takim e ka quajtur tejet jotransparent nga ana e...
Lajme02 Shtator 2020
Kryetari i Odës Ekonomike Amerikane, Arian Zeka në një përgjigjie për Gazeta Blic u deklarua për pritjet e takimit të 4 shtatorit në Washington, ndërmjet delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë, nën ndërmjetësimin e...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Zgjedhjet e 30 gushtit janë një mundësi e shkëlqyer për të gjithë qytetarët e Malit të Zi, për të forcuar akoma më shumë perspektivën evropianë të vendit të tyre”, deklaroi sot Presidenti i Shqipërisë, Ilir...
Ekonomi24 Gusht 2020
Auto Mita është gjigant i industrisë së automobileve në Kosovë. E këtë sukses dhe rritje, Auto Mita ua dedikon mbështetjes dhe besimit të klientëve e partnerëve. Si rrjedhojë e kësaj, Auto Mita e kupton se...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.