×
Etiketë: Shqiperia
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Lufta kundër korrupsionit në Shqipëri është bërë kaq e sofistikuar dhe kaq e fuqishme sa vendi është i gatshëm të fillojë negocimin e kapitujve të anëtarësimit me Bashkimin Europian, deklaroi GRECO në një raport të...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Një ngjarje aspak e këndshme është regjistruar në Sukth të Durrësit, ku një person kishte lidhur qenin pas makine dhe e tërhiqte zvarrë. Në lidhje me këtë skenë të rëndë ka reaguar edhe ish-ministri i...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Shqipëria më 15 shtator të vitit 1990, kërkon anëtarësim të plotë në Konferencën për Sigurim e Bashkëpunim në Evropë, KSBE, sot OSBE. Në gusht të vitit 1975, 35 vende evropiane, përfshi Kanadanë e SHBA-në, u...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Shqipëria zë vendin e parë sa i përket numrit të vdekjeve të lidhura me ndotjen dhe se autoritetet nuk po bëjnë asgjë për të adresuar problemin, sipas vlerësimeve të lëshuara këtë javë nga Agjencia Evropiane e...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Shqipëria është renditur në vendin e pestë të shteteve evropiane si burim i sulmeve kibernetike në muajin e fundit. Listës, me të dhënat e grumbulluara nga “Atlas VPN”, i prin Bjellorusia e cila u përball...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot datën e zgjedhjeve Parlamentare të vitit 2021.Në dekretin e tij u vendos data 25 prill, si dita kur shqiptarët do të duhet t’i drejtohen kutive të votimit...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Shqipëria renditet e treta në Evropë për nivelin më të lartë të viktimave nga vrasjet në raport me popullsinë, pas Letonisë dhe Lituanisë. Sipas të dhënave të Eurostat dhe INSTAT, që i referohen vitit 2017,...
Vip02 Shtator 2020
Projektet e Hollywood-it mund të jenë në pritje për momentin, por ndërmarrja e përbashkët e Brad Pitt dhe Angelina Jolie është ende në aktivitet të plotë. Në një intervistë me People, Pitt foli pak për...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Përmes një njoftimi zyrtar, “Air Albania” bën me dijeni se sa u takon fluturimeve nga Shqipëria drejt Italisë, deri në një njoftim të dytë mund të udhëtojnë vetëm një kategori e caktuar. Bëhet fjalë për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.