×
Etiketë: rinjve
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Policia e Shqipërisë ka ndërhyrë në kohë duke shmangur përshkallëzimin e një konflikti mes të rinjve në Pogradec. Më datë 16.09.2020, rreth orës 15:25, në lagjen nr. 1, gjatë një konflikti të çastit, shtetasi L....
Lajme28 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla dënon ashpër aktin e shëmtuar të djegies së flamurit të Greqisë në një nga sheshet e Prishtinë. Djegia e flamurit është bërë nga një grup tifozësh...
Lajme28 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, i shoqëruar nga Ministria e Kulturës Vlora Dumoshi, pasditen e sotme qëndruan në komunën e Podujevës, ku zhvilluan një aktivitet të përbashkët, të iniciuar nga organizata PEN dhe UNICEF, me...
Lajme27 Gusht 2020
Akademia Profesionale INFINIT në mbështetje të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve bazuar në Planin e Veprimit për Punësimin e të rinjve 2018-2020, sot ka filluar trajnimin “Përgatitja e të rinjve për përpunimin e të...
Lajme26 Gusht 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi priti sot në takim Ministrin e Arsimit dhe Shkencës Ramë Likaj. Ministrat Dumoshi e Likaj gjatë takimit diskutuan për pikat e bashkëpunimit në mes të MKRS dhe...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha më anë të një postimi në rrjetet sociale ka hedhur akuza të reja ndaj kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Basha duke shpërndarë një raport të Gallup, thotë...
Lajme07 Gusht 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili është edhe Komandant Suprem i Forcës së Sigurisë së Kosovës, përmes një postimi në llogarinë e tij u thirrje të rinjve që të bëhen ushtarë të Republikës së...
Lajme06 Gusht 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Vlora Dumoshi mori pjesë në debatin virutal të organizuar nga Kongresi Kombëtar i të Rinjve të Kosovës në bashkëpunim me Fondacionin Friedrich – Ebert me temën “Ndikimi social...
Lajme04 Gusht 2020
Një rrahje mes disa të rinjve ka ndodhur para pak minutash në komunën e Fushë Kosovës. Në disa fotografi shihet një numri i konsiderueshëm i të rinjve që janë mbledhur në këtë komunë, e të...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
“Njëri nga vrasësit e 6 të rinjve serbë, më 14 dhjetor të vitit 1998, jeton aktualisht në Rusi. Ai është një nga ish-bashkëpunëtorët e kriminelit të luftës Arkan, kurse në Rusi gjendet që nga vitit...
Lajme01 Gusht 2020
Një rrahje ka ndodhur sot në qendër të qytetit të Mitrovicës rreth orës 18:00. Lajmin e ka konfirmuar Avni Zahiti nga Policia e Kosovës. “Një rrahje ndërmjet disa personave është raportuar rreth orës 18:00, në...
Lajme24 Korrik 2020
LDA Ballkan po mban edicionin e katërt të projektit "Leap in Prishtina", i cili ka për qëllim ngritjen e potencialit tek të rinjtë dhe fuqizimin e tyre. Për këtë projekt kanë aplikuar rreth 600 të...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Një përleshje ka ndodhur në një restorant në Jalë të Shqipërisë. Në një video shihen disa të rinj duke u përleshur me karrige në një restaurant. Mësohet se kjo përleshje ka ndodhur në Jalë të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.