×
Etiketë: ofron
Lajme24 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në konferencën për media që mbajti sot, foli për problemet që po kanë fermerët në shitjen e qumështit në Kosovë, raporton Front Online. Ai tha se mbështet këtë sektor, por...
Lajme21 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka pritur sot në takim drejtuesit e Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës me të cilët ka diskutuar për problemet e këtij sektori dhe mundësinë e lehtësimit të msaave....
Lajme19 Shtator 2020
Misioni i BE-së për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), ka kujtuar sot zyrtarin doganor të EULEX-it, Audrius Shenaviqius, i cili ishte vrarë shtatë vjet më parë. Shenaviqius, kujton EULEX-i, ishte qëlluar për vdekje nga...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Qeni është konsideruar si një kafshë shumë besnike dhe si e tillë është gjithmonë në shërbim të pronarit të tij. Një video prekës me protagonist një qen është bërë virale në rrjete sociale. Aktori turk...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Një raport i ri i ka shtuar provat se ilaçi i malaries hidroksiklorurinë nuk i ndihmon pacientët në luftën me coronavirusin. Në fakt, kombinimi i tij me një antibiotik në të vërtetë ngre rrezikun e...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha më anë të një postimi në rrjetet sociale ka hedhur akuza të reja ndaj kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Basha duke shpërndarë një raport të Gallup, thotë...
Opinione20 Gusht 2020
Shanse të barabarta për të gjithë, investime kapitale, zhvillim proporcional të rajoneve, qeverisje shumënivelëshe dhe decentralizim të plotë të pushtetit lokal, eliminim të oligarkëve dhe harambashëve që shfrytëzojnë lidhjet me pushtetin për pasurim abuziv dhe...
Lajme09 Gusht 2020
Isa Mustafa nuk po sheh asgjë të mirë te Partia e Albin Kurtit me të cilin fillimisht ndërtoi koalicionin e “Shpresës”. Po thotë se Vetëvendosje ofron vetëm karantinë për njerëzit, propagandë dhe viktima të propagandës....
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Britania e Madhe ka njoftuar se do të ndihmojë Bejrutin me pesë milionë funte dhe se do të ofrojë ndihmë mjekësore dhe në kërkimin e të mbijetuarve, tha sot ministri i Jashtëm britanik Dominique Rabb...
Lajme03 Gusht 2020
Ambasadori i ri gjerman në Kosovë, Jörn Rohde e ka nisur me donacione punën e re. Rohde i ka dhuruar Ministrisë së Shëndetësisë donacione të ndryshme në luftën ndaj Covid-19. Ministri Zemaj e ka vlerësuar...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Gjermania ka vendosur që të ngrejë disa vende të posaçme të testimit nëpër aeroporte dhe pikat kufitare për të gjithë personat që udhëtojnë jashtë vendit për pushimet verore, nëpër zonat më të rrezikuara me COVID-19....
Lajme21 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, mori pjesë në mbledhjen e Komitetit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Univeristar të Kosovës(ShSKUK) për menaxhim të situatës me Covid-19. Zemaj në mbledhje u informuar nga anëtarët e Komitetit në...
Lajme19 Korrik 2020
Departamenti amerikan i Shtetit ka ofruar mbështetje për dialogun Kosovë-Serbi të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian. “Jemi të lumtur që Bashkimi Evropian ka organizuar takime mes Serbisë dhe Kosovës dhe ne ofrojmë mbështetjen e plotë”, është...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.