×
Etiketë: duan
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
I pyetur se kush e ka propozuar idenë për të emërtuar Liqenin e Ujmanit me emrin e presidentit të SHBA’së, Donald Trump, ai u përgjigj se kjo ka ardhur nga serbët e Kosovës. “Qytetarët tanë...
Lajme23 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu, ishte e ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Frontal” në T7. Ajo diskutoi për shumë tema, deri sa fokusi kryesor ishte tek marrëveshja e arritur...
Ekonomi18 Shtator 2020
Kryetari i Odës së Hotelierëve të Kosovës, Hysen Sogojeva ka reaguar pas mosvotimit të projektligjit për rimëkëmbje ekonomike, raporton Front Online. Ai ka thënë se Oda e Hotelierëve të Kosovës është tejet e zhgënjyer për...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Duket se studentët në Britaninë e Madhe nuk duan që t’ia dinë për rregullat strikte të marra nga qeveria për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Qindra studentë dolën mbrëmjen e djeshme në Portsmouth për të...
Lajme11 Shtator 2020
Për shkak të pandemisë së koronës qeveria gjermane e ka shtyrë deri me 30 shtator paralajmërimin për rrezikun e udhëtimit në vende të treta jashtë BE. Situata do të vlerësohet më pas individualisht për secilin...
Lajme03 Shtator 2020
Në Shtëpinë e Bardhë zhvillohet takimi i nivelit të lartë Kosovë-Serbi, me pjesëmarrjen e kryeministrit Hoti dhe presidentit serb, Vuçiq. Por se për çfarë negociohet në Uashington mbetet e paqartë, shkruan Thomay Brey. SHBA po...
Lajme01 Shtator 2020
Emisari special i presidentit amerikan, Richard Grenell, deklaroi sonte se vetëm çështjet ekonomike do të jenë "në tryezë" në Uashington të enjten, por ai nuk përjashtoi mundësinë që çështje të tjera do të hapen në...
Lajme29 Gusht 2020
Kinematë dërgojnë manualin për lejimin e veprimtarisë, institucionet përgjegjësinë ia delegojnë njëra-tjetrës Shiritat janë ende aty. Tash e 5 muaj dyert e kinemave janë të mbyllura. Por, artdashësve më në fund iu dha një shpresë....
Lajme24 Gusht 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke pritur për një marrëveshje gjithëpërfshirëse midis Serbisë dhe Kosovës dhe do të përpiqen ta arrijnë atë në takimin në 4 shtator, ka thënë James Kerry Lindsey, profesor në...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha më anë të një postimi në rrjetet sociale ka hedhur akuza të reja ndaj kryeministrit Edi Rama dhe qeverisjes së tij. Basha duke shpërndarë një raport të Gallup, thotë...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Aleksandër Vuçiq ka thënë se ‘është e mundur të shtyhet data e takimit në Uashington por vetëm për disa ditë”. “Ka disa iniciativa për ta shtyrë takimin. Unë do të jap një përgjigje. Nuk besoj...
Lajme21 Gusht 2020
Për shkak të kërkesave të shumta Policia dhe gjykatat nuk po mund t’i pajisin me certifikata kandidatët për ushtarë të FSK-së. Prandaj ky institucion ka dhënë këtë njoftim: Për shkak të kërkesave të shumta për...
Lajme20 Gusht 2020
Arbër Fetahu, nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike, lidhur me takimin e 2 shtatorit për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi,  ka thënë për Front Online që pritjet nuk duhet të jenë të mëdha. “Realisht tanimë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.