×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kina publikon numrin e rasteve të reja me COVID-19

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Kina ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

  Kina raportoi të hënën edhe 18 raste të koronavirusit mes shqetësimeve për kthimin e infeksioneve në kryeqytetin Pekin, raporton Cnn.

  Sipas një deklarate të Komisionit Kombëtar të Shëndetit të vendit, shtatë nga infeksionet e reja janë të importuara.

  Autoritetet në Pekin rritën kapacitetin e përditshëm të testimit të acidit nukleik nga 100,000 në më shumë se 230,000 ndërsa infeksionet kthehen për të ndjekur njerëzit, raportoi Xinhua.

  Pas rritjes së rasteve të reja në Pekin javën e kaluar, autoritetet kanë caktuar 124 institucione për të trajtuar pacientët.

  Më shumë se 200 raste të koronavirusit u raportuan në Pekin që nga 11 qershori.

  Kina ka raportuar 83.396 raste të konfirmuara dhe 4,634 vdekje për shkak të infeksionit, me 78.413 shërime, transmeton lajmi.net.

  SHBA, Brazili, Rusia dhe India aktualisht janë më të goditurit në botë.

  Pandemia ka vrarë afro 465.300 njerëz në të gjithë botën, me më shumë se 8.83 milionë raste të konfirmuara dhe afro 4.39 milionë shërime, sipas shifrave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins i SH.B.A.-së.

  Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Në vitin 1999 ka ndërhyrë për t’i dhënë fund luftës në Kosovë. Për 78 ditë me radhë, NATO-ja ka bombarduar caqet e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.