Gjuha:
×
Etiketë: Kina
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Kina ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Kina raportoi shtatë raste të reja me COVID-19 më 23 shtator, nga 10 të raportuara një ditë më parë, tha autoriteti kombëtar shëndetësor i...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Ndërsa Kombet e Bashkuara festojnë 75-vjetorin e themelimit dhe bota gjendet përballë pandemisë së COVID-19 dhe sfidave të tjera, Kina njoftoi të martën një sërë masash për të mbështetur luajtjen nga OKB-ja të një roli...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Forcat ajrore të Kinës kanë shpërndarë së fundmi një video propagande ku shihen bombarduesit e saj bërthamore gjatë simulimit të një sulmi në atë që duket si baza ajrore amerikane në ishullin Guam në oqeanin...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kina ka publikuar bilancin ditor me COVID-19. Kina raportoi gjashtë raste të reja me COVID-19 në 21 shtator, nga 12 një ditë më parë, tha autoriteti kombëtar shëndetësor të martën, raporton Reuters, transmeton lajmi.net. Komisioni...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Kina i ka ngritur në ajër 18 aeroplanë luftarakë në hapësirën e Ngushticës së Tajvanit gjatë vizitës së të dërguarit amerikan në ishull. Ministria e Mbrojtjes e Tajvanit tha se dy bombardues dhe 16 aeroplanë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kina thotë se po kryen stërvitje ushtarake pranë ngushticës së Tajvanit për të “mbrojtur sovranitetin e saj”. Veprimet e Kinës po ndodhin pavarësisht se një zyrtar i lartë i SHBA-së po viziton Tajvanin. Stërvitjet që...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Qindra njerëz në veriperëndim të Kinës kanë rezultuar pozitivë me një sëmundje bakteriale, deklaruan autoritetet e vendit, një shpërthim i shkaktuar nga një kompani farmaceutike vitin e kaluar. Sipas CNN, Komisioni Shëndetësor i Lanzhou, në...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan se gjatë 24 orëve të kaluara në këtë shtet janë regjistruar vetëm 10 raste të reja të koronavirusit, aq sa një ditë më parë. Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë njoftoi se...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Të hënën, Kina ka dërguar një satelit tjetër vëzhgues në hapësirë, raportuan mediet shtetërore të vendit komunist. Sipas agjencisë së lajmeve, Xinhua, ky satelit është i tipit “Gaofen 11 02” dhe siguron pamje me rezolucion...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Kina ka raportuar 11 raste të reja me COVID-19 që nga 2 shtatori. Kështu u tha nga autoriteti kombëtar shëndetësor i vendit të enjten, raporton Reuters. Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë tha në një deklaratë se...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Departamenti amerikan i Shtetit ka informuar Hong Kongun se Uashingtoni kishte pezulluar ose ndërprerë tre marrëveshje bilaterale me qytetin gjysmë-autonom pasi Kina vendosi një ligj të rëndësishëm të sigurisë kombëtare dhe u hakmor me masa...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Zyrtarët shëndetësorë kinezë kanë thënë se asnjë pacient i shtruar në spital për shkak të COVID-19 në Kinë nuk ka vdekur në gati katër muaj. Guo Yanhong – inspektor në Komisionin Shëndetësor Kombëtar në  këtë...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Kina ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Kina raportoi shtatë raste të reja të koronavirusit në kontinent për 19 gusht, tha autoriteti kombëtar shëndetësor të enjten, nga 17 një ditë më...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.