×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Katër vatra të reja e të infektuarve të rinj me Coronavirus në Tetovë

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Këtë javë, katër vatra të reja u zbuluan në rajonin e Tetovës, nga ku vijnë një pjesë e të infektuarve të rinj me COVID-19 informojnë nga Qendra për Shëndet Publik në Tetovë.

  Nga 19 raste të reja sot, 11 janë nga komuna e Tetovës, nga tre ka në komunat e Zhelinës dhe Tearcës, si dhe nga një në Bërvenicë dhe Jegunoc.

  Kemi katër vatra të reja në familje sepse nuk ka respektim të rekomandimeve për mos grupim, si dhe masat themelore për mbajtjen e maskës mbrojtëse, larjen e duarve dhe mbajtjen e distancës. Në këto dy javë, më shumë se 200 mostra janë marrë në kuadër të skriningut nga mjekët amë.

  Komuna e Tetovës është më kritike nga gjashtë komunat me më shumë raste, por numri po ndryshon çdo ditë”, tha Zorica Zafiroska, epidemiologe në Qendrën për Shëndet Publik në Tetovë.

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, në dosjen e dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë më 2 dhjetor 2023, tregon veprimet që pretendohet se...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi nuk është ndjerë mirë gjatë mbrëmjes së sotme. Ai ka pasur dhimbje stomaku, derisa në...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e re e Big Brother VIP Kosova, DJ Miss Rose ka zhvilluar një bisedë me Ilirianën. Mes një bisede disa minutëshe,...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatin e testit PISA për vitin 2022. Ajo është renditur në vendin e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Mbretin dhe Mbretreshën e Lesotos në Dubai në kuadër të Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schwarz ka pritur në takim delegacionin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.