×
Etiketë: rinj
Lajme29 Shtator 2020
Pas skandalit me Volkswagen, në të cilin u zbulua se kompania kishte mashtruar në emetimet e CO2 nga më shumë se 11 milionë automobila, gjithnjë e më shumë qytete evropiane po vendosin kufizime ose ndalime...
Lajme25 Shtator 2020
16 kadetë të rinj të FSK-së janë betuar sot para se t’i nisin studimet 4-vjeçare në Qendrën për Studime Universitare të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë, ata janë betuar...
Lajme23 Shtator 2020
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve ka lajmëruar se kanë çertifikuar 120 ndërmarrës të rinj, të cilët do të marrin mbështetje financiare. Ky lajmërim vjen nga ministrja Vlora Dumoshi, e cila thotë se kjo mbështetje...
Lajme21 Shtator 2020
Universiteti i Mitrovicës “Isa Boletini” ka hapur konkurs për pranimin e studentëve të rinj. Në njoftimin e hapjes së konkursit thuhet se në afatin e parë për vitin akademik 2020/2021 do të regjistrohen 1 mijë...
Lajme21 Shtator 2020
Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj sot ka hapur konkursin për pranimin e studentëve për vitin akademik 2020-2021. Përmes një komunikate, USHAF-ja ka njoftuar se do të pranohen 640 studentë në nivelin Bachelor dhe...
Lajme20 Shtator 2020
Këshilli i Studentëve të UP’së ka bërë të ditur se është hapur afati për pranimin e studentëve të rinj në fakultete. Afati do të hapet të hënën më datë 21.09.2020 dhe do të mbyllet më...
Lajme20 Shtator 2020
Viti i ri akademik 2020/2021, do të fillojë më 1 tetor, për studentët e vitit të dytë dhe të tretë, kurse për studentët e rinj të vitit të parë do fillojë më vonesë, thotë Xhavit...
Lajme18 Shtator 2020
Në kuadër të Muajit të Rinisë, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka takuar një grup të rinjsh nga komunitete të ndryshme që jetojnë në Kosovës. Derisa u ofroi përkrahje, Dumoshi njoftoi se...
Lajme16 Shtator 2020
Pandemia COVID-19, përveç procesit mësimor, ka pezulluar edhe punën në Qendrën Studentore në Prishtinë, shkruan GazetaBlic.Që nga muaji mars, asnjë studentë nuk ka qenë i vendosur nëpër Konviktet e Prishtinës.Fillimisht Qendra Studentore, ishte shndërruar në...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar tre të rinj nga Kumanova, të cilët dyshohet se po planifikonin akte terroriste.Siç njoftoi policia, e cila të hënën bastisi vendndodhjen ku qëndronin tre të rinjtë, ata kishin...
Lajme01 Shtator 2020
Sot është shënuar përvjetori i Epopesë së Vrriinit. Anëtari i PDK-së, Kujtim Gashi në shënimin e këtij përvjetori ka thënë se dëshmorët janë udhërrëfim për brezat e rinj. “Sot shënojmë përvjetorin e Epopesë së lavdishme...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Me pranim-dorëzimin e funksionit, ministrat e rinj edhe zyrtarisht e filluan mandatin katërvjeçar. Pjesa më e madhe e tyre dje i morën funksionet, ndërsa mbetet sot edhe ish-zëvendëskryeministri për Çështje evropiane, Bujar Osmani dhe ish-ministri...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Një numër në rritje i të rinjve tani po infektohen me coronavirusin e ri, me grupe të rasteve që shfaqen në vende të ndryshme pasi vendet kanë lehtësuar kufizimet dhe kanë hequr bllokimet. Sipas Al Jazeera,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.