Lajme

Kadri Veseli: Ai që ka qenë luftëtar, nuk mërzitet sepse e di pse ka luftuar

Kadri Veseli: Ai që ka qenë luftëtar, nuk mërzitet sepse e di pse ka luftuar
22:16 | 24 Qershor 2020

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, pas ngritjes së aktakuzes nga Dhomat Speciale ndaj tij dhe Presidentit Thaçi, ka thënë se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ishte e shenjtë, shkruan Front Online.

Ai ka thënë se këto akuza janë të pabazuara.

“Prej ditës së parë kam qenë në UÇK dhe do t’i shërbej kombit tim deri në fund. Serbia ka bërë krime dhe jo shqiptarët. Po të jetë nevoja, do ta mbrojmë me fakte edhe njëherë luftën e drejtë çlirimtare ndaj akuzave të pabazuara”, ka shkruar Veseli.

Postimi i plotë:

Ai që ka qenë luftëtar, nuk mërzitet sepse e di pse ka luftuar. Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ishte e shenjtë dhe luftëtarët e lirisë kanë mbrojtur popullin, familjet, shtëpitë dhe nderin e tyre.

Prej ditës së parë kam qenë në UÇK dhe do t’i shërbej kombit tim deri në fund. Serbia ka bërë krime dhe jo shqiptarët. Po të jetë nevoja, do ta mbrojmë me fakte edhe njëherë luftën e drejtë çlirimtare ndaj akuzave të pabazuara.

Historia e Kosovës një herë është shkruar dhe populli ynë ka qenë i rreshtuar drejt. Kurrë askush nuk mund ta ndryshojë atë.

Faleminderit të gjithëve për mbështetjen ?

Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta

Të tjera