×
Etiketë: di
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Mbrojtjes e konfirmon arrestimin e zyrtarit të saj, por nuk e di nëse atë e ka arrestuar Eulex, me urdhët të Tribunalit Special. Sali Mustafa, zyrtar civil i Ministrisë së Mbrojtjes dhe ish-shef...
Front TV24 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media që po mbanë tani tha se nuk e dinë nëse do të mbahet takimi i ardhshëm në Bruksel, raporton Front Online. Ai tha se nuk...
Lajme24 Shtator 2020
Mbajtja e raundit të radhës të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i planifikuar të mbahet më 28 shtator në Bruksel, është në pikëpyetje. Shkak për këtë është raportuar të jetë refuzimi i institucioneve të Prishtinës...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në emisionin DPT te Fidani ka folur për ofendimet që i bëhen asaj në rrjete të ndryshme, por edhe nga politikanë e aktivistë të LDK-së, pjesë e partisë...
Lajme19 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje po konsideron se në negociata me Serbinë, Kosovën e ka përfaqësuar një kryeministër që nuk e din dallimin në mes të liqenit natyral dhe artificial. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një...
Lajme13 Shtator 2020
Ekspertët zviceranë të cilët ishte paraparë të vijnë në Kosovë për të hetuar vdekjen e Astrit Deharit nuk kanë ardhur ende. Institucionet kosovare nuk kanë informatë se kur do të vijnë ekspertët të cilëve Prokuroria...
Lajme31 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Tahiri i ftuar në emisionin Frontal në T7 ka folur për takimin Kosovë-Serbi në Shtëpi të Bardhë. Ai ka deklaruar  se delegacioni i Kosovës i udhëhequr nga kryeministri Avdullah...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev e quaji Zaevin ‘kryeministër top-shop’ dhe kritikoi propozimet e ministrave të rinj. Zaev ndaj këtyre akuzave u përgjigj duke thënë se reagime të tilla vjen për shkak se...
Lajme15 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, deklaron se ka shumë kriminelë të cilët po fshihen në Serbi, e pavarësisht nënshkrimit të marrëveshjes në Bruksel për bashkëpunim juridik, nuk ka pasur bashkëpunim nga ky shtet. Selimi zotohet...
Lajme29 Korrik 2020
Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ishte e ftuar të mërkurën në emisionin “Frontal” në T7. Musliu fillimisht komentoi dallimin në qasje të anëtarëve të LVV në Komisionin për punë të...
Lajme28 Korrik 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka pasur sot një video-konferencë me Shefin e Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar në Kosovë, z. Gabriel Di...
Lajme27 Korrik 2020
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq ka thënë se nuk e di nëse do të qëndrojë në pozitën e Ministrit të Punëve të Jashtme në Qeverinë e ardhshme të Serbisë dhe se për një gjë...
Lajme25 Korrik 2020
Mot me shi i shoqërurar edhe më breshër ka mbizotëruar sot në Komunën e Pejës. Sinjalizuesit kanë dërguar video në adresë të redaksisë, ku shihet se reshjet e shiut po vazhdojnë akoma. Kujtojmë se, Prishtina...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.