Lajme

Daçiq nuk e di se a do të jetë më në krye të diplomacisë serbe

Daçiq nuk e di se a do të jetë më në krye të diplomacisë serbe
10:01 | 27 Korrik 2020

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq ka thënë se nuk e di nëse do të qëndrojë në pozitën e Ministrit të Punëve të Jashtme në Qeverinë e ardhshme të Serbisë dhe se për një gjë të tillë nuk ka folur me presidentin Aleksandar Vuçiq,

“Derisa të formohet një qeveri e re, ne po bëjmë gjëra me interes shtetëror, pasi kush bëhet ministër, ai do të punojë,” i tha ai TV Prva.

Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin

Të tjera