×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zaev për deputetët e opozitës maqedonase: E di se e kenë vështirë ta pranoni se do të jeni opozitë edhe për 4 vite

  FrontOnline
  30 Gusht 2020

  Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev e quaji Zaevin ‘kryeministër top-shop’ dhe kritikoi propozimet e ministrave të rinj.

  Zaev ndaj këtyre akuzave u përgjigj duke thënë se reagime të tilla vjen për shkak se deputetët e OBRM-PDUKM-së nuk mund të pranojnë faktin se do të mbesin në opozitë edhe në 4 vitet e ardhshme, përcjell Telegrafi Maqedoni.

  “S’ka para nga nga ndërmarrja e autobusëve në Shkup, nuk është as Orce Kamçev t’ju japë para. E di se e keni vështirë se do të jeni në opozitë edhe 4 vite. Keni të drejtë të jenë të frustruar. Çdo ditë dikush nga partia juaj kërkon përgjegjësi për disfatën zgjedhore. Por duhet të pranoni se ne fituam”, tha Zaev.

  Janushev akuzoi Sheqerinskën se ka lejuar gjithë armatën të infektohet me COVID-19, ndërsa për ministrin Filipçe tha se të gjithë tenderët kanë qenë skandaloze dhe se Lupço Nikollovski ka shkatërruar bujqësinë.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kandidati për president i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sot theksoi se ka marrë informacione se lufta në lindjen e Mesme mund të...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  "Trashëgimia e Roberto Cavallit do të jetojë përmes artit të tij, krijimtarisë së tij dashurisë për natyrën, kafshët dhe nëpërmjet familjes së...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë momenter nga pritja që i është bërë në Pallatin Elysee në Paris, ku u prit...
  Të tjera
  Lajme12 Prill 2024
  Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet...
  Lajme12 Prill 2024
  Misioni i OSBE-së në Kosovë ka reaguar pas vrasjes së një 21 vjeçare nga bashkëshortin në Ferizaj.    Ata kanë përgëzuar Policinë e...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Francë, në një vizitë zyrtare me ftesë të presidentit Emmanuel Macron. Pas nderimeve ushtarake në...
  Lajme12 Prill 2024
  Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se normalizimi i raporteve mes Kosovës dhe Serbisë është i nevojshëm. Këtë deklaratë udhëheqësi francez e...
  Lajme12 Prill 2024
  Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet...
  Lajme12 Prill 2024
  Mjeku kujdestar në Spitalin e Ferizajt, Sefedin Fazliu, ka dhënë detaje mbi gjendjen e 15-vjeçarit të plagosur, i cili tashmë është operuar....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.