×
Etiketë: opozitë
Lajme24 Shtator 2020
Bekim Haxhiu, deputeti nga radhët e PDK-së, ka folur rreth asaj se a do t’i bashkohet kjo parti koalicionit që është tani në Qeverinë e vendit. “PDK do të jetë aty ku do partia dhe...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Milo Gjukanoviq do të jetë në opozitë pasi tri grupimet opozitare janë bashkuar për t’ia marrë pushtetin. Partitë pro-serbe kanë marrë përkrahjen edhe të partisë së shqiptarit, Dritan Abazoviq. Abazoviq në zgjedhjet e djeshme me...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev e quaji Zaevin ‘kryeministër top-shop’ dhe kritikoi propozimet e ministrave të rinj. Zaev ndaj këtyre akuzave u përgjigj duke thënë se reagime të tilla vjen për shkak se...
Lajme26 Gusht 2020
Liderët e koalicionit qeverisës dhe njohësit e rrethanave politike kanë kërkuar unitetet të spektrit politik për dialogun me Serbinë. Ata kanë thënë se bashkëpunimi i pozitës dhe opozitës për këtë proces do ta forconte pozicionin...
Lajme25 Gusht 2020
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka vizituar strukturat e partisë̈ në Dragash. I shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Uran Ismaili, anëtari i kryesisë̈, Enver Hoxhaj, sekretari elektorar, Betim Gjoshi, ai ka përgëzuar lidershipin dhe anëtarët...
Lajme06 Gusht 2020
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci vlerëson se do ishte mirë që Partia Demokratike e Kosovës të japin nënshkrimet, së paku për thirrjen e seancës. Sipas Nagavcit, tani është koha që të shihet nëse...
Lajme27 Korrik 2020
Duke iu referuar zhvillimeve të fundit në procesin e dialogut Kosovë-Serbi, dhe pakënaqësive të hapura që i ka shprehur AAK, kryetari i saj Ramush Haradinaj ka thënë që ai drejton në asnjë mënyrë nuk i...
Lajme23 Korrik 2020
Anëtari i kryesisë së PDK’së, Enver Hoxhaj, ka thënë se partia të cilës ai i takon, do të vazhdojë të mbesë në opozitë. I pyetur se a janë gjasat që PDK të hyjë në Qeveri...
Lajme18 Korrik 2020
Anëtari i kryesisë së PDK-së, deputeti Enver Hoxhaj, ka deklaruar se Parti Demokratike e Kosovës ka qëndrimin që e kishte pas para disa muajve që mbesim në opozitë dhe deritash në organet drejtuese të partisë...
Lajme17 Korrik 2020
Me insistimin e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, liderët e partive politike shqiptare në Bujanoc janë bindur që ta nënshkruajnë marrëveshjen e përbashkët për ta drejtuar Komunën, duke e lënë kështu në opozitë...
Lajme06 Korrik 2020
Propozimi i Gjykatës Speciale për ngritje të aktakuzë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli u bë shkas i anulimit të takimit të paralajmëruar për 27 qershori në Washington në mes Kosovës...
Lajme01 Korrik 2020
Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi, ka mohuar raportimet e ditëve të fundit për mundësinë e përfshirjes së PDK-së në Qeveri. Ai ka shkruar në faqen e tij në Facebook se përfoljet e...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Nëpërmjet një njoftimi të BDI-së thuhet se “BDI duhet të ndalohet ta partizojë shëndetësinë dhe në vend që të organizojnë protesta më mirë është që këto 15 ditë zgjedhjet t’i shfrytëzojnë për të bërë plan...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.