×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  LSDM: BDI duhet të përgatitet për opozitë

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Nëpërmjet një njoftimi të BDI-së thuhet se “BDI duhet të ndalohet ta partizojë shëndetësinë dhe në vend që të organizojnë protesta më mirë është që këto 15 ditë zgjedhjet t’i shfrytëzojnë për të bërë plan 4 vjeçar për reforma dhe demokratizim të partisë”.

  Nga LSDM thonë se katër vjet opozitë është mjaftueshëm për reforma në parti, njofton Telegrafi Maqedoni.

  “BDI duhet ta kuptojë se besimi te qytetarët ndërtohet ndër vite, dhe jo me propagandë nacionaliste dhe populliste në 15 ditët para zgjedhjeve”, shprehen nga LSDM.

  Ata shtojnë se shëndeti i qytetarëve dhe mirëmbajtja e sistemit shëndetësor stabil janë më të rëndësishme nga dëshira për përfitimin e tyre partiak.

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.