×
Etiketë: kenë
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka pritur sot përfaqësuesit e Ndërmarrjes Hidroekonomike “Ibër – Lepenc”, Sh.A., dhe Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Organizatës së Veteraneve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, sot është arrestuar nga Policia e EULEX-it. Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Teuta Haxhiu, ka thënë se është...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Strategjia e Suedisë për imunitetin e tufës në luftën kundër koronavirusit, kohët e fundit ka marrë rezultate të mira, ndonëse është kritikuar nga shumica e ekspertëve botërorë. Megjithëse imuniteti i popullsisë është ende nën nivelin...
Lajme21 Shtator 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka njoftuar se ka pranuar vendimin e Odës së Avokatëve të Kosovës (OAK), për shkëputjen e njëanshme të Memorandumit të Bashkëpunimit, i cili iu mundësonte anëtarëve të AGK-së përfaqësim...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtuar sulmin terrorist që ndodhi më 11 shtator 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA). Veseli shkruan se sulmi terrorist në Kullat Binjake në...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka shpallur konkursin për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH). Në njoftim thuhet se kandidatët duhet të kenë eksperiencë në fushat e përcaktuara, “Për...
Lajme08 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka njoftuar se afati i dytë i testit të maturës do të mbahet më 10 tetor Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për medias nga MASh’i. “Këshilli Shtetëror...
Lajme06 Shtator 2020
Pushimet e menjëhershme nga plazhi në bjeshkë shpesh shoqërohen me mite nëse është e këshillueshme nga ana mjekësore. Mirëpo, internisti dhe kardiologu Gani Bajraktari thotë se kjo nuk paraqet asnjë problem. Sigurisht, ai thekson se...
Lajme04 Shtator 2020
Ish-ministrja për dialog, Edita Tahiri porositë delegacionin e Kosovës në Uashington, që çdo marrëveshje ekonomike që mund të arrihet në mes dy vendeve, të jetë me një kornizë të qartë politike në mes dy shteteve...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev e quaji Zaevin ‘kryeministër top-shop’ dhe kritikoi propozimet e ministrave të rinj. Zaev ndaj këtyre akuzave u përgjigj duke thënë se reagime të tilla vjen për shkak se...
Lifestyle29 Gusht 2020
Çdo vajzë dëshiron të ketë flokë të fortë dhe me shumë volum. Por, për disa, kjo nuk duket se është e natyrshme. Pa marrë parasysh se ç’lloj flokësh ke, ka një gabim që mund të...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Gratë kanë më shumë gjasa që të krijojnë reagim më të madh dhe më të fortë të sistemit imunitar kundër koronavirusit të ri, në krahasim me burrat, ka treguar në studim i ri, duke e...
Lifestyle22 Gusht 2020
Autorët e këtij studimi kanë analizuar gjakun e 206 personave në Suedi të cilët kanë pasur COVID 19 me pasqyrë të ndryshme klinike Studimi i cili është publikuar në revistën “Cell” sugjeron që të gjithë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.