Gjuha:
×
Etiketë: zaev
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Sot, në ditën e parë të vitit të ri shkollor, kryeministri Zoran Zaev tha se do të zgjaste shumë procedura për blerjen e 40.000 kompjuterëve për ata fëmijë që nuk kanë pajisjet e nevojshme IT...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në ‘Facebook’ shkroi se në këtë ditë para dy viteve 609.213 qytetarë rrethuan ‘për’ në pyetjen e referendumin “A jeni për anëtarësim në BE dhe NATO duke pranuar...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
MPB ka dënuar kryeministrin Zoran Zaev për mos mbajtje të helmetës. Po ashtu janë dënuar edhe zv/kryeministri për korrupsion Lupço Nikollovski dhe mininistri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.Centar.mk i ka publikuar faturat e dënimeve. Ata duhet...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Ministri në detyrë për Punë të Jashtme dhe Çështje të Evropës i Shqipërisë, Gent Cakaj ka zhvilluar takim me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. “Folëm hollësisht për mbajtjen e mbledhjes së përbashkët ndër-qeveritare...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Në fund të këtij muaji, pritet të ketë takim mes kryeministrit të Maqedonsië së Veriut, Zoran Zaev dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq. Kjo u bë e ditur nga kryeministri maqedon, Zaev, i cili tha se...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
“Është nënshkruar marrëveshje për hapjen e kalimit kufitar Llojan-Miratov, por aktivitetet punuese janë shtyrë për shkak të pandemisë. Në takimin e radhës me Serbinë do të shfrytëzohet mundësia për folur për këtë temë”. Këtë sot...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nesër dhe pasnesër (15 dhe 16 shtator) do të realizojë vizitë pune në Republikën e Greqisë, i shoqëruar nga delegacioni qeveritar në kuadër të së cilës do të...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka reaguar në lidhje me paralajmërimin e protestës për ditën e martë për figurën e Goce Dollçevit që e bëri të ditur kreu i OBRM-PDUKM*së, Hristijan Mickoski. “Dellçev...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kryeministri Zoran Zaev sot në Facebook shkroi se së shpejti do të fillojë realizimi i pakos së katërt të masave ekonomike, e cila përfshin ndihmë direkte për ekonominë dhe për qytetarët. “I përfshijmë më të...
Lajme08 Shtator 2020
Me rastin e 8 Shtatorit, Ditës së Pavarësisë së Maqedonisë së Veriut, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti e ka uruar kryeministrin Zoran Zaev dhe nëpërmjet tij të gjithë qytetarët e këtij vendi. Në...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Kryeministri Zoran Zaev tha se së shpejti qeveria do të propozojë paketë të re financiare për mbështetjen e kompanive që janë të prekura nga pandemia. Zaev para takimit me Lidhjen e Odave Ekonomike, paralajmëroi paketën...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Në periudhën e kaluar njëvjeçare janë vërë hapa të rëndësishëm në pozicionin institucional të subjektit të ri të sigurisë Agjencia e Sigurisë Kombëtare. Tani kemi Agjenci që punon plotësisht në pajtim me Kushtetutën dhe kornizat...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Kryeministri Zoran Zaev pas takimit me odat ekonomike tha se mbi 10 mijë punëtorë më të vjetër se 64, gjegjësisht 62 vjeç, do të duhet të shkojnë në pension të detyruar. Ai tha se kjo...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.