×
Etiketë: vështirë
Lajme22 Shtator 2020
Zgjedhjet e parapara lokale për vitin e ardhshëm rrezikojnë të mos mbahen, si shkak i shkurtimeve buxhetore. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka paraqitur në Ministrinë e Financave planifikimin buxhetor për organizimin e këtyre zgjedhjeve, e...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Myzejen Hasëraj, 74 vjeçare, ka rrëfyer përvojën e saj në luftën me koronavirusin Ajo tregon për simptomat e rënda që pati, pasi që vuante edhe nga sëmundje të tjera. “Jam më mirë, qëndrova 15 ditë,...
Lajme19 Shtator 2020
Marrëveshja finale Kosovë-Serbi po shihet si vështirë e arritshme gjatë viti. Dallimet e mëdha ndërmjet dy shteteve po konsiderohen si rrugë e gjatë për të ardhur tek pika finale e njohjes reciproke. Përkundër intensitetit të...
Ekonomi16 Shtator 2020
Deklarata doganore e mallrave, fatura komerciale, certifikata e origjinës, janë disa dokumente të cilat kërkohen për të eksportuar një produkt nga Kosova për në një shtet tjetër. Por, në shumë raste, këto dokumente në të...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
munologu i famshëm Dr. Anthony Fauci paralajmëron se gjatë muajve të ftohtë që na presin situata e pandemisë do të përkeqësohet. Sipas tij koronavirusi nuk do të largohet prandaj duhet të rishikohen dhe njëherë masat...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Për të 7 vit me radhë Shqipëria vazhdon të jetë një vend i papëlqyer për investimet e huaja. Raporti i DASH evidenton se vendi duhet të përmbushë kushte përpara konferencës së parë ndërqeveritare për çeljen...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka uruar ditën e pavarësisë së Maqedonisë, duke shkruar se përgjatë 29 viteve të shtetndërtimit, rruga ka qenë e gjatë dhe e vështirë, raporton Front...
Lajme06 Shtator 2020
48 vjet nga variola, të mbijetuarit kosovarë tregojnë sa i vështirë ishte ky virus Lajme Gazeta Express06/09/2020 21:06 Jetë njerëzish dikur mori edhe një epidemi tjetër, variola. Në fakt koincidencë është se edhe të infektuarit...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka folur nga Uashingtoni edhe njëherë për marrëveshjen e arritur dje në Shtëpinë e Bardhë. Në lidhje me të, Vuçiq ka thënë se e njëjta është marrëveshje shumë e mirë për...
Lajme04 Shtator 2020
Në takimin e sotëm që do të mbahet në Shtëpinë e Bardhë në ShBA, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pavarësisht se është paralajmëruar arritja e një marrëveshje politike mes dy vendeve, sipas Jeta Krasniqit nga Instituti...
Lajme02 Shtator 2020
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka deklaruar të mërkurën se bisedimet në SHBA do të jenë të vështira, por se “Washingtoni para se gjithash merret me ekonominë” dhe se askush nuk mund të mbrojë më...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev e quaji Zaevin ‘kryeministër top-shop’ dhe kritikoi propozimet e ministrave të rinj. Zaev ndaj këtyre akuzave u përgjigj duke thënë se reagime të tilla vjen për shkak se...
Lajme26 Gusht 2020
Presidenti Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se Serbia është në një situatë të vështirë në lidhje me Kosovën dhe mendon se serbët nuk janë të vetëdijshëm për këtë. Pas një takimi me udhëheqjen e Republikës Serbe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.