×
Etiketë: pse
Lajme01 Tetor 2020
Javën e kaluar, qeveria gjermane ka publikuar të dhëna lidhur me numrin e shtetasve të huaj që jetojnë në Gjermani. Bazuar në këto të dhëna, numri i kosovarëve që jetojnë atje shkon në rreth 237...
Lifestyle30 Shtator 2020
Problemet e përqendrimit dhe vëmendjes të shkaktuara nga pagjumësia ose gjumi i dobët mund të lehtësohen, sipas një studimi të fundit. Hulumtimi i parë Hulumtimi përfshiu 44 vullnetarë, të moshës 21 deri 50-vjeç. Në tre...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Agjencia ruse Roscosmos ka botuar 46 dokumente, si dhe foto, ilustrime dhe video-kronika të programit hënor të Bashkimit Sovjetik, i cili në fund të viteve 1960 ishte i pari në botë që krijoi një observator...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Rregullimi i shtratit menjëherë pas zgjimit mund t'ju bëjë të lumtur, veçanërisht kur ktheheni tek ai në mbrëmje, por ka edhe disa efekte që duhet t'ju bëjnë të ndaloni këtë rutinë. A keni edhe ju...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
“Një komb në dy shtete”, është kredoja turke këto orë të konfliktit të rishpërthyer azero-armen, me të gjithë përbërësit e saj partiakë, intelektualë dhe popullorë, për të shprehur lidhjen e fortë që e bashkon atë...
Lifestyle30 Shtator 2020
Këto janë disa arsye pse nuk mund të mbeteni shtatzënë dhe që duhet të keni kujdes më të madh. Faktorët kryesorë që zvogëlojnë shanset për të pasur një fëmijë janë të njohur: lindja dhe ushqyerja...
Lajme29 Shtator 2020
Zafir Berisha tregoi se para dy vitesh e ka fshirë nga Facebooku Haki Abazin. Kjo për shkak se ky i fundit e shante Vetëvendosjen. E kur Abazi kaloi në këtë subjekt, Berisham thotë se e...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Një nga konfliktet “e ngrira” të Europës ka shpërthyer përsëri. Në të gdhirë të së dielës, ushtria armene i është kundërpërgjigjur blindave dhe avionëve e Azerbajxhanit. Dhjetëra njerëz janë vrarë, duke përfshirë edhe civilë, ndërsa...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Banorët e një fshati në Rumani rizgjodhën të njëjtin kryetar në zgjedhjet lokale, edhe pse ai vdiq dy javë më parë nga coronavirusi. Qytetarët besojnë se bëri punë të mirë dhe se e meritonte një...
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Lajme27 Shtator 2020
Përmes një shkrimi në Facebook, këngëtari Labinot Tahiri është drejtuar me fjalë fyese ndaj ministrit të Shëndetësisë. Armend Zemaj. Duket se as vetë Labi nuk i ka besuar teorisë së tij se “s’ka virus”, pasi...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Ambasadori i ri i Izraelit në Serbi, Jahel Vilan ka thënë se Izraeli ende nuk e ka njohur teknikisht Kosovën, por ka theksuar se procesi i njohjes është duke vazhduar dhe as që mund të...
Lajme26 Shtator 2020
Në lidhje me zhvillimet e fundit të Speciales dhe arrestimet e djeshme të krerëve të veteranëve, ka reaguar Rexhep Selimi, deputet i VV-së dhe njëherit i ftuar nga Specialja më herët. Selimi që ishte vet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.