×
Etiketë: kadri
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Koosvës, Kadri Veseli nuk ka pranuar që t’i komentojë arrestimet që kanë ndodhur së fundmi nga Gjykata Speciale, raporton Front Online. “Kam folur boll për ketë çështje. Nuk kam koment”,...
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, do të mbajë konferencë për media, i shoqëruar nga kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci. Në anën tjetër, në njoftimin e PDK-së, bëhet e ditur se konferenca do...
Lajme06 Gusht 2020
Është shëruar nga koronavirusi, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli.Kjo u bë e ditur në një njoftim të PDK-së.Aty thuhet se Veseli i ka falenderuar qytetarët, anëtarët e Partisë Demokratike të Kosovës dhe...
Front TV04 Gusht 2020
Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu, në një intervistë për Front Online, tha se situata me pandeminë e Coronavirusit në Kosovë është keqmenaxhuar nga Qeveria “Kurti” dhe tani nga Qeveria...
Lajme28 Korrik 2020
Anëtari i PDK’së, Enver Hoxhaj, ka folur edhe rreth gjendjes shëndetësore të Kadri Veselit dhe situatës me infektime në partinë e tij. Hoxhaj ka thënë se kreu i partisë, Kadri Veseli, është në gjendje të...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka njoftuar se para pak çaste është informuar nga IKSHP se ka rezultuar pozitiv në testin e kryer për Sars-CoV-2. Ai ka shkruar në Facebook se është...
Lajme23 Korrik 2020
Kreu i PDK’së, Kadri Veseli ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, kanë konfirmuar burime të Gazetës Express. Deri më tani Veseli nuk ka njoftuar se është konfirmuar pozitiv, derisa, të heshtur gjatë të enjtes...
Lajme21 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas kthimit nga Brukseli, ku u takua me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, për arritjen e një marrëveshje finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, sot i...
Lajme15 Korrik 2020
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, i ka quajtur spekulime dashakeqe raportimet ne media për gjoja përfoljet për kryetar të ri në PDK. Ai ka reaguar pas disa raportimeve në portale, duke demantuar ato dhe fuke...
Lajme15 Korrik 2020
Ditë më parë Prokuroria Speciale e Hagës ka bërë publike dërgimin e aktakuzës kundër kreut të PDK’së, Kadri Veselit, për konfirmim tek gjyqtari i procedurës paraprake. Një veprim i tillë i Prokurorisë së Hagës ka...
Lajme14 Korrik 2020
Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli nuk do të intervistohet në Prokurorinë Special në Hagë pas publikimit të aktakuzës nga Prokurori Special i Dhomave të Specializuara kundër tij dhe presidentit Hashim Thaçi. Zëdhënësi i PDK’së, Avni...
Lajme06 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se me pikëllim të thellë e ka pranuar lajmin për ndarjen nga jeta të Hajrullah Goranit. Sipas tij, profesor Gorani dhe autori i nderuar i...
Lajme04 Korrik 2020
Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli u ka kërkuar Organizatës së Veteranëve të Luftës që të anulojnë protestën e paralajmëruar më 9 korrik. Veseli përmes një video-mesazhi ka kërkuar anulimin e protestës për shkak të pandemisë....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.