×
Etiketë: sepse
Lajme27 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka hequr vijat e kuqe ndaj PDK-së, sepse nuk kanë ekzistuar asnjëherë. Ai ka thënë se në secilin mandat që...
Lajme26 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka hequr vijat e kuqe ndaj Partisë Demokratike të Kosovës sepse nuk kanë ekzistuar asnjëherë. Ai ka thënë se në...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Presidenti Ilir Meta, ka folur edhe lidhur me zgjedhjte e 25 prill, të vitit të ardhsëm. Në intervistën “Pa maskë” ai thotë se kryeministri aktual i vendit është në panik andaj bën marrëzira të papranueshme,...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Vjedhja e energjisë elektrike nga një 43-vjeçar ka përfunduar në djegien e një sipërfaqe me ullinj dhe pemë frutore. Për pasojë, ai është arrestuar nga policia. 43-vjeçari A.V. nga Visoku i Mallakastrës merrte energjinë në...
Kronika04 Gusht 2020
Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit, në krye me Blerim Kuçin, ka treguar arsyen e shkarkimit të katër bordeve të ndërmarrjeve publike. Sipas MEA’së, shkarkimi i këtyre bordeve është bërë për shkak se se pavarësisht kërkesës...
Lajme22 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar 10 vjetorin e shpalljes së vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë e cila konfirmoi se shpallja e pavarësisë së Kosovës nuk ishte në kundërshtim me ligjet ndërkombëtare. Thaçi...
Lajme14 Korrik 2020
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Besa Ismaili, ka deklaruar se do ta votonin përsëri Gjykatën Speciale. Ajo  u shpreh se jo vetëm këtë, por secilën gjykatë do ta votonin meqë janë të sigurt që...
Lajme06 Korrik 2020
Komuna e Prishtinës, Ferizajt, Prizrenit dhe Vushtrrisë nga sot do të kenë kufizim të lëvizjes për shkak të numrit të madh të personave të infektuar me koronavirus. E, përveç këtyre komunave kufizim të lëvizjes mund...
Lajme01 Korrik 2020
Kryeinfermierja e Klinikës së Pulmologjisë në QKUK Arta Sejdiu ka porositur qytetarët që të jenë më të kujdesshëm dhe ta ndjejnë obligim pandeminë, pasi stafi mjekësor nuk po mund ta përballojë fluksin e pacientëve. “Nuk...
Lajme28 Qershor 2020
Gramoz Vokrri, djali i legjendes së futbollit kosovarx Fadil Vokrri, ka ftuar të gjithë shqiptarët që ti lënë mënjanë dallimet partiake e të bashkohen, pasi siç thotë ai, sot po cenohet Shteti i Kosovës. Ai...
Lajme27 Qershor 2020
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është takuar sot me kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj. Takimi prej 3 orësh, është zhvilluar në njërin nga hotelet në Prishtinë. Menjëherë pas takimit, kryetari i...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Një doktoreshë ka vrarë me armë burrin e saj para dy fëmijëve të vegjël pasi siç deklaroi në polici, ai “e pa shtrembër”. 31 vjeçarja Kathleen Jourdan, raportohet se ka vrarë burrin 35 vjeçar Joshua...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.