×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Doktoresha vret burrin para fëmijëve sepse “e pa shtrembër”

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Një doktoreshë ka vrarë me armë burrin e saj para dy fëmijëve të vegjël pasi siç deklaroi në polici, ai “e pa shtrembër”.

  31 vjeçarja Kathleen Jourdan, raportohet se ka vrarë burrin 35 vjeçar Joshua pasi ai ndaloi makinën në anë të rrugës në Nebraska, të SHBA, gjatë një debati më 17 qershor.

  Joshua Jourdan kishte marrë në telefon dikë në Georgia për të ndërmjetësuar por gruaja e tij nxorri pistoletën nga kroskoti i makinës dhe e qëlloi për vdekje.

  Më vonë ajo pretendoi se i shoqi i kishte dhënë “një shikim” dhe kishte ngritur krahun në një mënyrë që e kishte bërë të trembej për jetën e saj dhe të familjes.
  Joshua vdiq pasi u godit dy herë në gjoks. Dy djemtë e ciftit ishin në sediljen e pasme të makinë dhe dëshmuan vrasjen e të atit por nuk u lënduan.
  Kur ndodhi ngjarja familja ishte duke u zhvendosur nga Omaha për në Scottsdale në Nebraska.

  Pas vrasjes së të shoqit, Jourdan kishte telefonuar policinë duke u treguar ngjarjen, dhe qëndroi në makinë deri sa erdhën autoritetet.

  Mediat thonin se Jourdan punon si mjeke në qendrën mjekësore të Universitetit të Nebraska. Ende nuk janë dhënë detaje të tjera për ngjarjen apo nëse çifti kishte probleme.

  Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ LKIA me rekord të ri në nr. të udhëtarëve dhe fluturimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Sabreen ishte e vdekur para se ta shikonte apo ta mbante foshnjën e saj, shkruan BBC. Nëna e re e kishte mbajtur për...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni në të gjitha nivelet e qeverisjes, në organet...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Një ekspert i OKB-së ka paralajmëruar se ekziston rreziku që sëmundjet mendore të manifestohen pas disa vitesh në mesin e banorëve të...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.