×
 • Lajme
 • Lajme

  Haxhiu: Qeveria Hoti e bëri me hise Serbinë në Kosovë me lejimin e zgjedhjeve

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, është shprehur ashpër për lejimin e mbajtjes së zgjedhjeve të Serbisë edhe brenda territorit të Kosovës.

  Ajo tha se ky është gjunjëzim i Kosovës ndaj Serbisë duke cenuar sovranitetin e shtetit, njofton Klan Kosova.

  “Qeveria ilegale dhe pa mbështetje popullore, po e konsideron Kosovën si vend në të cilin Serbia ka hise! Lejimi i organizimit të zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë është dorëzimi dhe gjunjëzimi i radhës karshi Serbisë. Serbia po vazhdon cenimin e sovranitetit dhe integritetit territorial. Ky është agresion”.

  Për këtë, Haxhiu po thotë se duhet rikthyer në pushtet Qeveria Kurti për, siç tha ajo, të rikthyer dinjitetin e Kosovës karshi Serbisë.

  “Pazaret e kësaj Qeverie me Serbinë, kushedi se kur do të ndalen! Qeveria Kurti, ia ktheu dinjitetin vendit prandaj ajo qeverisje duhet të kthehet. Angazhimi dhe përbashkimi kundër kësaj Qeverie është i domosdoshëm”.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani njoftoi sot se Këshilli i Ministrave konfirmoi vendimin që Malta të...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Zyrtarët policor së bashku me zyrtarë doganor edhe të premten e kanë mbajtur të “bllokuar” argjendarinë “Baraku”, pronari i së cilës u...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, vjehrri i të ndjerës, Liridonë Ademaj Murseli, e cila dyshohet se është vrarë nga grabitës më 29 nëntor, ka thënë...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Zyrtarët policor së bashku me zyrtarë doganor edhe të premten e kanë mbajtur të “bllokuar” argjendarinë “Baraku”, pronari i së cilës u...
  Sport01 Dhjetor 2023
  Remzi Ejupi, ish president i klubit Futbollistik Prishtina në një status në faqen e tij në rrjetin social Facebok ka nxjerrë në...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Edona ka vazhduar të mbajë inat me Bleron, pas debateve që pësuan mes tyre. Ndërsa Ganiu...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, vjehrri i të ndjerës, Liridonë Ademaj Murseli, e cila dyshohet se është vrarë nga grabitës më 29 nëntor, ka thënë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Edona dhe Blero kanë vazhduar edhe mëngjesin e sotëm debatin e tyre. Edona i ka thënë Bleros “se është i pafytyrë, dhe...
  Ekonomi01 Dhjetor 2023
  Banka Qendrore e Kosovës ka dalë me udhëzime shtesë që të kihet kujdes sa u përket monedhave të falsifikuara. BQK njofton qytetarët...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.