×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gjermania shënon 601 raste të reja të coronavirusit për 24 orë

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftuar se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 601 raste të personave të infektuar me koronavirus.

  Kështu, numri i përgjithshëm i të prekurve nga virusi i ri në shtetin me popullsinë më të madhe në Evropë shkoi në 189,135, shkruan “The Guardian”.

  Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u shënuan 11 viktima dhe shifra e përgjithshme e të vdekurve shkoi në 8,883 persona.

  Gjermania është në mesin e shteteve me numrin më të lartë të infektimeve në Evropë, por ka shënuar shumë më pak viktima në krahasim me Britaninë e Madhe, Italinë, Spanjën dhe Francën.

  Qeveria gjermane ka përgatitur pako të mëdha financiare për ta rimëkëmbur ekonominë pas krizës së shkaktuar nga pandemia dhe ka filluar t’i largojë masat kufizuese, përfshirë kontrollet kufitare me shtetet që janë pjesë e Zonës Schengen.

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Antony Blinken iu kundërpërgjigj pretendimeve të Hamasit se SHBA-ja dhe Izraeli i dhanë fund armëpushimit sepse dëshironin që armiqësitë të rifillonin mes...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Numri i palestinezëve të vrarë që nga përfundimi i armëpushimit ka arritur në 109, Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Gjykata Komerciale e ka pezulluar edhe në rivendosje ndërtimin e Rrugës A. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Linda ka bërë një bisedë me disa nga banorët e tjerë. Ajo ka thënë se Blero...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Vizitën e tij në Komunën e Gjilanit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e vazhdoi duke i përcjellë nga afër punimet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Besi dhe Shqipja mbrëmë kanë debatuar me ironi mes vete. Po ashtu Besi edhe i ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Santiana, Buci dhe Besi pas përfundimit të darkës së të nominuarve, kanë komentuar rreth saj dhe si shkoi darka. Santiana dhe Buci...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.