Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gjendje e rëndë në ShBA, 1,399 të vdekur nga Covid-19 për një ditë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, Shtetet e Bashkuara i kanë regjistruar 57,540 raste të reja të koronavirusit.

  Kështu, numri i përgjithshëm i të prekurve nga virusi i ri në shtetin më të goditur nga pandemia shkoi në mbi 4.77 milionë persona, shkruan “CNN”.

  Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe 1,399 të vdekur dhe shifra e përgjithshme e viktimave shkoi në 156,801.

  Sidoqoftë, kjo nuk paraqet shifër rekorde të viktimave të virusit për 24 orë, siç është raportuar në një portal në Kosovë. Më 7 prill, ShBA-ja i kishte regjistruar mbi 1,800 të vdekur nga koronavirusi për një ditë, raporton BBC.

  Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të mbeten bindshëm në vendin e parë në botë në listën e shteteve më të prekura pasi kanë mbi 4.77 milionë persona të infektuar. Në vendin e dytë është Brazili.

  Ekspertët thonë se shifrat e vërteta janë më të larta, sepse ka pasur njerëz që kanë vdekur para se të testohen dhe se personat me simptoma të lehta nuk janë testuar fare.

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Të paktën tetë persona u vranë në një sulm me dron rus në rajonin e Kievit, tha shërbimi shtetëror i emergjencave të...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj, thotë se është përhapur masivisht fenomeni i shtëpive të barit. Ajo u shpreh se në Shqipëri ka...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Kryeministri me mandat teknik i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka uruar për fillimin e muajit të shenjtë të Ramaznit, duke uruar...
  Të tjera
  Lajme22 Mars 2023
  Muaji i Ramazanit do të fillojë nga nesër e enjte, 23 mars. Këtë muaj të shenjtë, të gjithë besimtarëve islam, ua kanë...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Kryeministri me mandat teknik i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka uruar për fillimin e muajit të shenjtë të Ramaznit, duke uruar...
  Lajme22 Mars 2023
  Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratikë të Kosovës, Muhamet Hamiti, ka komentuar deklaratën e kryeministri, Albin Kurti rreth Asociacioni në RTK. Hamiti...
  Lajme22 Mars 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se edhe ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duhet ngritet ndjekje ndërkombëtare nga...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Tanzania ka njoftuar shpërthimin e saj të parë të sëmundjes vdekjeprurëse të virusit Marburg (MVD) e ngjashme me Ebolën, pasi pesë viktima...
  Vip22 Mars 2023
  Reperi i njohur kosovar, Capital T, sot ua ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Ai...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.